Skacze mi ciśnienie,co to oznacza?

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Petina
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, o 20:30

Skacze mi ciśnienie,co to oznacza?

Post autor: Petina »

Witam !
czy skoki cisnienia i uderzenia gorąca kilkanasie razy w ciągu dnia w nerwicy są czymś niebezpiecznym?
skoki 160/100, 148/119, 150/95
wygląda to tak że robi mi się gorąco i słabo,scisk w klatce, mierzę i jest takie j/w po kilku minutach jest w normie a po kilku znowu skacze i tak co jakiś czas w ciągu dnia, miałam robione badania wszystkie ok, echo serca i ekg też ok.
puls przy tym wysoki
dimedicus

Re: Skacze mi ciśnienie,co to oznacza?

Post autor: dimedicus »

nie są to groźne zmiany acz , nie są wskazane.Należy opanować nerwicę.Czy też był zakładany Holter
Petina
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, o 20:30

Re: Skacze mi ciśnienie,co to oznacza?

Post autor: Petina »

holter - kardiolog stwierdził ze mam serce zdrowe i nie jest konieczny , a byłam prywatnie więc chyba należy mu wierzyć :)
chodzi mi o to czy te skoki są grożne dla zycia bo dla mnie to cisnienie po prostu jest dziwne że skacze raz się obniża i tak w ciągu godziny potrafi się zmienić kilkakrotnie, leków nie biorę bo jesli to nerwica to niepotrzebne a jak ciśnienie samo się obniża to nie ma chyba potrzeby, czy mam rację ?
bardzo przepraszam że tak marudzę ale pytając lekarza rejonowego jednego potem na pogotowiu nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi nie rozumiem dlaczego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post