Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze wystar

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze wystar

Post autor: admin. med. »

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze wystarczy na wakacjach
Co trzeci Polak spędza urlop za granicą. Jednak w przypadku choroby lub wypadku brak odpowiedniego przygotowania może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - przestrzega portal onet.pl.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to podstawa w podróży do większości europejskich krajów. Przysługuje ona wszystkim uprawnionym do pobierania świadczeń zdrowotnych w Polsce i jest zapewniona w ramach ubezpieczenia w NFZ. Karta pozwala na korzystanie z publicznej opieki medycznej w nagłych przypadkach w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

Zatem posiadacze EKUZ za wszelkie konsultacje prywatne muszą płacić we własnym zakresie. Na dodatek w większości państw UE istnieje system współpłacenia przez pacjenta za świadczenia medyczne.

Tu ratunkiem mogą okazać się dodatkowe ubezpieczenia turystyczne. Cena za nie jest różna w zależności od pakietu, jaki chce wykupić podróżny. Najczęściej trzeba przygotować się na wydatek w granicach od 90 do 200 zł. Ubezpieczenie za 200 zł pokrywa koszty leczenia w wys. 60 tys. euro, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w wys. 5 tys. euro, a w ramach OC gwarantuje zwrot 250 tys. euro.

Więcej: onet.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post