Problem z układem trawiennym.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Sophiel777
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2016, o 17:16

Problem z układem trawiennym.

Post autor: Sophiel777 »

Cześć.

Mężczyzna, 26 lat. Około 180cm wzrostu i 60kg.

Chciałem z kimś porozmawiać o tym co się ostatnio ze mną dzieje. Jestem tym dosyć poważnie zaniepokojony i nie wiem co dalej robić.

Od dwóch miesięcy mam problemy z układem trawiennym. Boję się że to może być coś poważnego.

Na początek delikatny ucisk w jelitach i trochę jakby umniejszony ruch jelit, niepełny. Od tego czasu zaczęły się cieńsze średnicowo stolce, czasami mniejsze miękkie grudki, czasem bardziej rzadszy stolec. Do tego jet on bledszy niż kiedyś i bardziej 'tłusty". Charakterystyczna guła pod prawym żebrem. Bardziej w głębi więc to raczej nie mięsień. Do tego występuje jakby zwiększona temperatura ciała i sporadyczne ukłucia w różnych częściach brzucha. Brzuch jest bardziej wzdęty.

Staram się zdrowo odżywiać. Dużo owoców i warzyw, unikam ciężkostrawnych potraw. Nie palę i nie piję. Od czasu do czasu coś słodkiego lub jakiś mniej zdrowy fastfood.

Powinienem dodać że od około 5 lat choruję na łuszczycę. Obecnie nie biorę żadnych leków, wcześniej tylko maści i żele. Jestem też dosyć podatny stres i w ubiegłych latach niestety mi go nie brakowało.

Dosyć szybko zacząłem się badać. Dwa razy zrobiłem USG w dwóch różnych odstępach czasowych - W obu przypadkach nic nie wykazało. Wiem że powinienem ubiegać się o kolonoskopię i gastroskopię. Problem w tym że panicznie boję się tych badań. Tym bardziej, że szpital w którym mam ubezpieczenie nie oferuje ich wykonania pod narkozą, a wiem że zwykła sedacja nic nie pomoże.

Co jeszcze mogę zrobić?
carboczar

Re: Problem z układem trawiennym.

Post autor: carboczar »

Sophiel777 pisze:Wiem że powinienem ubiegać się o kolonoskopię i gastroskopię. Problem w tym że panicznie boję się tych badań.
Nie ma potrzeby wykonania tych zabiegów w sedacji głębokiej i proszę mi wierzyć nie jest to jakiś problem bólowy ale bardziej psychiczny.
Proszę poczytać w dziale diet na temat reżimu żywieniowego oraz o diecie lekkostrawnej

Czy wykonano badania krwi(też lipidogram),badanie w kierunku tarczycy,badanie stolca na pasożyty i krew utajoną? badanie w kierunku helicobacter pylori(z krwi) czy był pan u gastrologa?
Sądzę na początek wykonanie badań podanych i wdrożenie leczenia w kierunku ZJD,jeśli leczenie nie przyniesie widocznej poprawy wówczas można pomyśleć już o gastroskopii czy ew kolonoskopii
Czy ktoś badał w tym kierunku i zlecił leczenie farmakologiczne?
Sophiel777
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2016, o 17:16

Re: Problem z układem trawiennym.

Post autor: Sophiel777 »

Nie robiłem żadnych z tych badań. Ostatnie badanie krwi było dość dawno temu.
Ostatnio zażywany był Tribux i IPP 40 zapisany przez lekarza internistę. Jednak objawy dalej pozostają.
Byłem już raz u gastrologa który polecił obserwować stan i przyjść ponownie po jakimś czasie jeżeli nic się nie zmieni. Kolejną wizytę mam 22 czerwca i zastanawiam się jak przedstawić sytuację i o co się dalej ubiegać.
Od czasu pierwszych objawów do teraz minęły już ponad 2 miesiące.
dimedicus

Re: Problem z układem trawiennym.

Post autor: dimedicus »

Jeśli nie ma efektów(inna sprawą że w takich przypadkach czasami leczenie może trwać kilka miesięcy a czasem lat,nie jest tak że się weźmie leki i już)Proponuje jw zrobić badania szczególnie krwi i stolca.
Można zmodyfikować leczenie przez dodanie probiotyków,leków poprawiających perystaltykę jelit,zmiana diety
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post