Ból łydki po oparzeniu.

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
troll1231
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2016, o 16:29

Ból łydki po oparzeniu.

Post autor: troll1231 »

Dzień dobry,

Sprawa wygląda tak, że około pół roku temu miałem lekką kolizje na motorze i oparzyłem sobie łydkę. Rana już się zagoiła, natomiast blizna jeszcze jest zaczerwieniona i momentami swędzi + mam na niej wysypkę, jeśli chodzi o to, to podejrzewam że to może być jakaś reakcja alergiczna. Większy problem w tym, że często miewam mocne skurcze w tej nodze i ból, najczęściej właśnie na odcinku kostka - kolano. Czuję jakby taki ucisk, jakbym miał położoną na nodze "kilku tonową płytę". Często jest tak że kiedy chodzę itp w ogóle nie czuje dyskomfortu, jednak w momencie kiedy na chwilę usiądę, położę się czy coś w tym stylu noga daje swój popis. Idąc dalej - w stronę skurczy najczęściej objawiają się one w nocy. Trochę dziwne jest to że atakują tylko prawą nogę (tą po oparzeniu). Czasami sięgają długości mięśni całej nogi. Pomijając już fakt że o jakiejkolwiek aktywności fizycznej związanej "z nogami" mogę zapomnieć, bo po nich to już jest istny koszmar. Czy ktoś może mi w tej sprawie coś poradzić? Do lekarza pierwszego kontaktu nawet nie mam ochoty się z tym wybierać, jedynie po skierowanie do jakiegoś specjalisty. Czy to jest jakoś powiązane z oparzeniem? Nic mi nie wykryto a też nie znam się na tyle żeby samemu to ocenić ale przez głowę przechodzą mi myśli, że może ścięgna zostały uszkodzone.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie, gdyż już zaczynam mieć tego dosyć.

Pozdrawiam
dimedicus

Re: Ból łydki po oparzeniu.

Post autor: dimedicus »

Proszę napisać jak wielkie było oparzenie,głębokość czy zostały naruszone tkanki głębsze.Czy było zaopatrzenie przez lekarza.Jaka ocena?
Nie skupiam się na
troll1231 pisze:natomiast blizna jeszcze jest zaczerwieniona i momentami swędzi + mam na niej wysypkę,
to jest mniej istotne i naturalne
bardziej istotne jest
troll1231 pisze: często miewam mocne skurcze w tej nodze i ból, najczęściej właśnie na odcinku kostka - kolano
itd...
Poproszę o zdjęcie, bez obejrzenia nie mogę ocenić(z kilku ujęć)
troll1231
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2016, o 16:29

Re: Ból łydki po oparzeniu.

Post autor: troll1231 »

Dziękuję za szybką odpowiedź! :D
Oparzenie o wymiarach 20cmx7cm, o głębokości niestety nic nie mam napisane w karcie, świeżo po kolizji skóra była wypalona do takiej białej tkanki z tego co pamiętam. Z oceny na chwilę obecną mam tylko że było kwalifikowane jako t93 i coś o th lecz nie mogę dokładnie rozczytać. Jeśli to nie wystarczy to udam się do lekarza który prowadził ranę zaraz po oparzeniu i poproszę o dokładną interpretacje. Zaopatrzenie przez lekarza - jeśli dobrze to rozumiem, to miałem recepty na maści wystawione przez lekarza. Silikonowa i bodajże jakaś typowo na oparzenia i gojenie.
dimedicus

Re: Ból łydki po oparzeniu.

Post autor: dimedicus »

W takim przypadku podane objawy mogą wynikać z rozległości oparzenia i uszkodzeń nerwów obwodowych.Zrobił bym usg i sprawdził jakie nastąpiły zmiany podskórne. Obecnie można włączyć maści/żele na blizny do stosowania 2 x dn przez miesiąc przez wcieranie ok 2-3 minut
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post