Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
goździk1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2016, o 16:00

Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Post autor: goździk1 »

Od listopada leczę kanałowo dolną lewą 6. Przyszłam do dentysty z dużą opuchlizną policzka. Miałam również bardzo zniszczoną 5, która została w styczniu usunięta chirurgicznie. Mimo to, ciągle puchnie mi policzek, a dentysta nie może dokończyć leczenia kanałowego szóstki, przyjmowane antybiotyki nie niwelują opuchlizny do końca. Na zdjęciu panoramicznym widoczna jest prawdopodobnie jakaś zmiana, ale dentysta nie jest pewny. Twierdzi, że powinien to zobaczyć chirurg, niestety wizyta możliwa za 3 miesiące. Dodatkowo bardzo często choruję na anginę, a szczególnie duży jest migdał po stronie leczonego zęba. Co może być powodem ciągłego stanu zapalnego ?
koronka

Re: Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Post autor: koronka »

Szkoda, że nie dołączyła pani zdjęcia. Najprawdopodobniej mogą być źle oczyszczone kanały nie na całej długości,być może stomatolog nie widzi jednego kanału a być może jest zapalenie okołowierzchołkowe a być może przyczyna jest w innym zębie.Wspomina pani o
goździk1 pisze:Dodatkowo bardzo często choruję na anginę, a szczególnie duży jest migdał po stronie leczonego zęba.
to może działać w dwie strony zależność uzębienia i gardła czy na odwrót jest bardzo możliwa i istotna, podobnie jak wpływ zatok na podane objawy.Bez osobistego badania oraz przeglądu zdjęć nie jestem w stanie postawić diagnozy.Na pewno jest konieczne ponowne leczenie endodontyczne zęba najlepiej z wykorzystaniem tomografii CBCT. Może powinna pani zmienić stomatologa.
Dziwię się tamu oczekiwaniu 3 miesięcznym, w takiej sytuacji stomatolog powinien skierować do chirurga już bezpośrednio a przypadki bólowe są przyjmowane jak najszybciej.
Pozdrawiam.
goździk1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2016, o 16:00

Re: Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Post autor: goździk1 »

koronka pisze:Szkoda, że nie dołączyła pani zdjęcia. Najprawdopodobniej mogą być źle oczyszczone kanały nie na całej długości,być może stomatolog nie widzi jednego kanału a być może jest zapalenie okołowierzchołkowe a być może przyczyna jest w innym zębie.Wspomina pani o
goździk1 pisze:Dodatkowo bardzo często choruję na anginę, a szczególnie duży jest migdał po stronie leczonego zęba.
to może działać w dwie strony zależność uzębienia i gardła czy na odwrót jest bardzo możliwa i istotna, podobnie jak wpływ zatok na podane objawy.Bez osobistego badania oraz przeglądu zdjęć nie jestem w stanie postawić diagnozy.Na pewno jest konieczne ponowne leczenie endodontyczne zęba najlepiej z wykorzystaniem tomografii CBCT. Może powinna pani zmienić stomatologa.
Dziwię się tamu oczekiwaniu 3 miesięcznym, w takiej sytuacji stomatolog powinien skierować do chirurga już bezpośrednio a przypadki bólowe są przyjmowane jak najszybciej.
Pozdrawiam.
Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź. Dentysta twierdzi, że kanały są czyste, jednak wciąż występuje stan zapalny. Dołączam zdjęcie, może coś ułatwi.
Pozdrawiam.
Załączniki
rtg.jpg.png
rtg.jpg.png (226.49 KiB) Przejrzano 1823 razy
koronka

Re: Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Post autor: koronka »

Kanały są nie opracowane jest stan zapalny pod jednym korzeniem.
Jeśli nie pomoże leczenie kanałowe,wskazane było by przeprowadzić resekcję korzenia przez dziąsło. Proszę wejść w kontakt z chirurgiem.
Pozdrawiam
goździk1
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2016, o 16:00

Re: Ciągnący się stan zapalny i leczenie kanałowe

Post autor: goździk1 »

[quote="koronka"]Kanały są nie opracowane jest stan zapalny pod jednym korzeniem.
Jeśli nie pomoże leczenie kanałowe,wskazane było by przeprowadzić resekcję korzenia przez dziąsło. Proszę wejść w kontakt z chirurgiem.
Pozdrawiam

Dziękuję za poradę, bardzo mi pomogła. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post