Plama na stopie z pęcherzami + wysoka gorączka i ból głowy

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
obelix2k
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:18

Plama na stopie z pęcherzami + wysoka gorączka i ból głowy

Post autor: obelix2k »

Witam,
Cała historia zaczęła się trzy dni temu w czwartek po południu. W pracy zacząłem czuć się zmęczony i ociężały. Po powrocie do domu było jeszcze gorzej. Zmierzyłem temperaturę i miałem ponad 38 stopni. Myślałem, że to jakąś zwykła infekcja więc wziąłem na noc paracetamol. Co dziwne na lewej stopie zobaczyłem dziwną czerwoną plamę, która początkowo swędziała a potem piekła. Widziałem już ją kilka dni wcześniej ale nie byłą duża i tylko lekko swędziała. W nocy zacząłem mięć drgawki i problemy z widzeniem, do tego po fervexie strasznie zacząłem się pocić. Cała kołdra byłą dosłownie mokra. Ze względu na gorączkę, którą byłą prawie 40 stopni zacząłem mieć jakieś halucynacje. Następnego dnia rano wstałem i nie mogłem złapać równowagi, jakby problemy z błędnikiem. Bolały mięśnie, stawy i okolice nerek. Plama na stopie powiększyła się i zaczęła boleć, skóra zrobiła się sucha i szorstka. Posmarowałem ją fenistilem. Trochę złagodziło ból. Rano temperaturę miałem około 37 stopni i znowu wziąłem lek tym razem ibuprofen, po którym znowu zrobiło mi się gorąco i zacząłem się pocić. Nie mogę szybko kręcić głową, bo czuję jakby obraz nie nadążał. W piątek popołudniu stopa spuchła i pojawiły się pęcherze z ropą. Niestety w takim stanie musiałem pojechać na wesele (na szczęście nie swoje), ale z uwagi na to, że znowu temperatura mi wzrosła wróciłem do domu. Pomyślałem, że to jakiś wirus i wziąłem Neosine oraz znowu jakiś paracetamol. W nocy zdrętwiał mi kark i nie mogłem ruszać głową. Znowu pociłem się strasznie. Cały czas czuję ból w okolicy potylicy. Mam problemy z widzeniem a pęcherzy na stopie przybywa. Czy te objawy pasują do jakiejś konkretnej choroby ? Dziś sobota i nie chcę iść na SOR bo to oddział do ratowania życia, ale zaczynam się obawiać o swoje zdrowie. Nigdy nie miałem wcześniej takich objawów. Zastanawiam się nad dalszym leczeniem, czy w kierunku wirusa jakiegoś czy infekcji bakteryjnej. Dodam, że w domu mam małego synka, który niedawno poszedł do żłobka i przyniósł jakieś chorubsko wcześniej. Uzupełniając mam 32 lata i jestem mężczyzną. Z góry dzięki za pomoc.
obelix2k
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:18

Re: Plama na stopie z pęcherzami + wysoka gorączka i ból gło

Post autor: obelix2k »

chyba nie jest to SEPSA ? Jak się nie poprawi to idę di szpitala.
dimedicus

Re: Plama na stopie z pęcherzami + wysoka gorączka i ból gło

Post autor: dimedicus »

Bezwzględnie udać się na SOR
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post