Uczniowie nie mają kondycji

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

Uczniowie nie mają kondycji

Post autor: admin. med. » 21 cze 2016, o 07:12

Badania: już gimnazjaliści nie mają kondycji
Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu odpowiadają za pogarszająca się kondycję zdrowotną polskich dzieci. W efekcie ponad 17 proc. gimnazjalistów jest otyłych i ma nadwagę, a aż 60 proc. słabą kondycję - wynika z badań Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro.

W ramach badania w czterech miastach (w Gdyni, Warszawie, Lublinie i we Wrocławiu) przebadano łącznie 13 tys. uczniów pierwszych klas gimnazjum. Zostali poddani testom sprawnościowym oraz badaniom składu masy ciała. Okazało się, że ok. 15 proc. nastolatków już w tak młodym wieku jest zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi i cukrzycą typu 2.

We Wrocławiu w badaniach brało udział 2113 nastolatków. Aż 17,5 proc. uczniów pierwszych klas gimnazjum jest otyłych lub ma nadwagę. 60 proc. nastolatków ma słabą kondycję. Podczas badania wydolnościowego okazało się, że 30 proc. dzieci miało podwyższone ciśnienie tętnicze, a w przypadku aż 5 proc. gimnazjalistów trzeba było je przerwać.

Więcej: tvn24.pl

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post