Następni w śpiączce otrzymają stymulatory mózgu

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Następni w śpiączce otrzymają stymulatory mózgu

Post autor: admin. med. »

Cztery kolejne osoby w śpiączce otrzymają stymulatory mózgu. Ma to przyspieszyć ich wybudzenie - informuje RMF FM i wyjaśnia, że będzie to możliwe dzięki pieniądzom zdobytym przez fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

Operacje zostaną ponownie przeprowadzone w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie pod koniec lipca (pierwsze zabiegi wykonano w połowie maja), ale tym razem bez pomocy zagranicznych lekarzy.

Wykonane w połowie maja zabiegi były pierwszymi tego typu wszczepieniami, jakie przeprowadzono w Polsce. Polskim lekarzom pomagali specjaliści z Japonii. W Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie takie operacje przeszli: 22-letnia Ola, córka Ewy Błaszczyk, 24-letnia Agnieszka, 20-letnia Sylwia oraz 24-letni Adrian. Pierwsze efekty zabiegów było widać już po około dwóch tygodniach od wszczepienia stymulatora.

Chorzy wybrani do drugiej tury zabiegów w większości są młodymi ludźmi. Zainteresowanie jest bardzo duże. Z dużej grupy zgłoszonych wybrane zostaną osoby, które spełniają kryteria przyjęte w badaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post