Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
lala
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2016, o 08:19

Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Post autor: lala »

Drogie nerwuski! Tak dla kolejnego rodzaju i możliwości podzielenia się swoimi problemami, zrodził się w mojej głowie temat. Jestem ciekawa, kiedy u was wszystko się zaczęło, to znaczy kiedy po raz pierwszy poczuliście właśnie ten charakterystyczny lęk, może wpadliście w panikę? a może to jakieś traumatyczne zdarzenie? Może zwyczajnie natłok życiowych trosk? Jak to u was wyglądało? Pędziliście na pogotowie? Czy byliście w szoku, co się stało? Staliście w sklepie, siedzieliście na urodzinach, czy robiliście obiad? U każdego na pewno miało to inny przebieg, może nawet nie wiecie kiedy tak naprawdę pierwszy to się zdarzyło, bo nerwica wkradła się niepostrzeżenie i po cichu... Jednak wszystkich nas łączy fakt, że od czasu pierwszego 'uderzenia' w nas nerwicy, zaczęło dziać się to regularnie i do dziś niestety wielu z nas się z tym męczy.
Jak już tak piszę, to zacznę od mojego zdarzenia. W skrócie, bo gdzieś ta historia na pewno już pojawiła sie na tym forum
opisywałam to kiedy byłam przerażona nowością dolegliwości. Po ciężkim kryzysie w domu i okresie imprez (nierzadko mocno zakrapianych) na których odreagowywałam skumulowany stres, pewnego wieczoru błogo zasypiając dostałam takiego zrywu z łóżka, że nie wiedziałam gdzie jestem. Ćmy przed oczami, byłam przekonana, że serce mi stanęło, prawie zasłabłam, wyleciałam z łóżka jak poparzona, narobiłam paniki i wylądowałam na pogotowiu. Od tamtej pory mam uraz. Jakiś, już nawet spory czas temu stwierdzona nerwica. Między innymi przez to zdarzenie tak to się wszystko zaczęło.
A jak było u was?
Pozdrawiam serdecznie!
mitek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2016, o 19:08

Re: Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Post autor: mitek »

U mnie zaczęło się to ponad rok temu choć wcześniej miewałam napadu ogromnego gniewu i wpadałam w furie z byle powodu. Pamiętam taka noc kiedy obudziłam się w środku nocy z ogromnym bólem głowy ale był to tak przerażający ból ze nie wiedziałam co się dzieje.Do rana nie spalam tylko czułam,ze to jest jakiś guz i zaraz umrę.Na drugi dzień wylądowałam na pogotowiu (gdzie później tez trafiałam parę razy).Kolejne dni, miesiące KOSZMAR - to tak w największym skrócie co się ze mną działo bo nie pamiętam żadnego dnia żeby było dobrze.
Do tego doszły inne traumatyczne wydarzenia i w końcu nie wytrzymałam i poszłam do psychologa w styczniu tego roku.Po 10 psychoterapiach i zagłębieniu się w moja historie pani psycholog stwierdziła,ze cierpię na zespól stresu pourazowego przewlekły czego następstwem jest m.in nerwica lękowa i depresja (co oczywiście ma podłoże w wydarzeniach z przeszłości).
Leczę się ale mam napady i rożne silne objawy i mam wrażenie,ze to cierpienie nigdy się nie skończy choć z drugiej strony mam ogromną chęć życia i liczę na cud powrotu do normalności.
Pozdrawiam Wszystkich :)
Martina
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2016, o 08:56

Re: Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Post autor: Martina »

U mnie!!!Zaczęło się pół roku po samobójczej śmierci mamy, pięć lat temu, przez ten okres zupełnie nie mogłam spać i "leczyłam" się piwem Od września zaczęłam prowadzać syna do kościoła na spotkania przygotowujące do 1 komunii i w pewnym momencie zaczęły drętwieć mi nogi, cala drżałam, pociłam się, kołatanie... Oczywiście pierwsze co pomyślałam, to jestem alkoholiczką! Przestałam pić, ale objawy nie minęły, wręcz się nasiliły. Teraz od listopada leczę się, stwierdzono u mnie nerwicę lękowa z fobią społeczną, jestem również pacjentką dziennego oddziału leczenia zaburzeń lękowych, mam tam terapię grupową.
Są chwile, że wszystko jest dobrze, czuję, że wracam do normalności, ale czasami wszystko wraca i to jest najgorsze
I to by było na tyle, dzisiaj jest ok i z całej siły pragnę aby tak zostało
ewik76
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2016, o 12:17

Re: Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Post autor: ewik76 »

U mnie zaczęło się 4 miesiące temu, dostałam ataku refluksu, pieczenie, ściskanie, palenie w klatce, uderzenia gorąca, uczucie, że zaraz zemdleje, ciśnienie 180 puls 90, panika, że to serce. Byłam sama w domu, ledwo utrzymałam telefon jak dzwoniłam do mamy. Od tamtego czasu nie mogę się wyzbyć tej myśli, chociaż czasem jest lepiej, to w głowie mam ciągle lęk przed tamtym bólem.. Nie rozpisuję się bardziej, bo podobnie jak Martina, dzisiaj czuję się lepiej i chcę żeby tak zostało.
gusicza
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2016, o 14:33

Re: Co robić przy lękach,wpadaniu w panikę,iść na pogotowie?

Post autor: gusicza »

Ojej.. rzeczywiście wasze początki są trudne. Mój to raczej pestka czytając te inne.. No, ale mam nadzieję, że teraz dajecie sobie radę, bo walka jest najważniejsza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post