W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie operacj

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
nananana
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:44

W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie operacj

Post autor: nananana »

Witam.
Ostatnio przy wizycie kontrolnej u gastrologa, powiedziałam o tym, że trochę boli mnie brzuch z lewej strony, trochę poniżej pępka. Po usg i zbadaniu mnie, lekarz powiedział, że mam małego guza na jelicie, którego najlepiej usunąć operacyjnie. W związku z tym chciałam zapytać czy ktoś coś wie na temat takich zabiegów? Tj. ile czasu leży się w szpitalu? Jak długo trzeba leżeć? Czy dostaje się zastrzyki, tak jak przy wycięciu wyrostka, i jak tak, to przez jaki czas? Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek informacje na temat tego typu operacji, to proszę napiszcie, ponieważ lekarz powiedział mi, że wszystkiego dowiem się w szpitalu, a ja nie chcę czekać tyle czasu.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
dimedicus

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: dimedicus »

Omówię zabieg planowany,bo o takim mówimy.Przed zabiegiem wykonuje się rutynowe badania(wywiad,krew,ekg,ew. dodatkowo usg)leki uspokajające.Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.Z rany odprowadza się dren(usuwany po 1 czasem 2 dobie)Hospitalizacja trwa zwykle 4 dni(Wszystko zależy od stanu pooperacyjnego)Po zabiegu na drugi dzień należy rozpocząć spacerki. W 10 dniu usuwa się szwy zewnętrzne.Jeśli są dodatkowe pytania to proszę.
nananana
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:44

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: nananana »

A czy po takim zabiegu będę dostawać zastrzyki w brzuch? Znajoma miała wycinany wyrostek robaczkowy i przez jakiś czas (ok. 2 tygodnie) dostawała.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
dimedicus

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: dimedicus »

Tak,taka konieczność zachodzi.Stosuje się pochodne heparyny.Iniekcja jest bezbolesna i wykonuje się samemu(w szpitalu robią to pielęgniarki)Dużo mniejsze wrażenia bólowe, jak ugryzienie komara.Wykonuje się samemu(oczywiście może zrobić ktoś inny lub pielęgniarka ale niestety należy zapłacić)Proszę mi wierzyć to tylko pozornie jest trudne(Igiełka jest nie tylko bardzo króciutka ale i bardzo cieniutka)
nananana
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:44

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: nananana »

Rozumiem, a przez jaki okres czasu jest konieczne robienie tych zastrzyków?
I jeszcze jedno pytanie, czy jeśli następnego dnia po zabiegu zacznę spacerki, to nie pękną mi szwy?
dimedicus

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: dimedicus »

O ilości zastrzyków decyduje lekarz,zwykle jest to ok.14-18/Proszę się nie obawiać o szwy i tak będzie zalecenie wstawać na drugi dzień po zabiegu.Powodzenia i Głowa do góry.Nie takie straszne.
nananana
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:44

Re: W usg stwierdzono malego guza na jelicie.Jaka będzie ope

Post autor: nananana »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, przynajmniej będę już wiedzieć czego się spodziewać. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post