Czy to zwykła angina?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
czokoczoko
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2016, o 10:18

Czy to zwykła angina?

Post autor: czokoczoko »

Witam, mam małe obawy co do mojego stanu zdrowia. Byłam na wakacjach w ciepłych krajach, i wiadomo zmiany temperatur (upał niesamowity a w budynkach klimatyzacja, tak samo jak i męczenie gardła zimnymi napojami głównie gazowanymi) no dwa dni przed powrotem do Polski moje gardło zaczęło boleć. Zignorowałam to pierwszego dnia bólu jednak w drugim dniu widziałam już, że moje migdałki są powiększone, mają na sobie biały nalot, a dodatkowo węzły chłonne na mojej szyi są powiększone. Miałam problemy z przełykaniem i zaczęłam mówić jakbym miała jakąś kluchę w gardle. Wróciłam do Polski przedwczoraj w nocy, i wczoraj z samego rana poszłam do lekarza. Nie powiedział mi w zasadzie nic, co mi jest, zapytał tylko czy normalnie mam powiększone migdałki czy nie, wypisał antybiotyk i jakieś osłonowe lekarstwa. Wszystko okej, myślę, że to po prostu angina, jednak wspominając te, które miałam kiedyś, nie wyglądały one tak. Sam fakt, że zazwyczaj miałam po prostu białe plamki. Teraz martwi mnie to, że na jednym migdałku (na zdjęciu ten po lewej) jest ciemniejsza, prawie czarna plama. Może tego aż tak tutaj nie widać, ale na żywo naprawdę mam wrażenie, jakby migdał miał zacząć gnić. Boję się, że to coś poważniejszego. Co sądzicie?
Załączniki
migdaly-angina.jpg
dimedicus

Re: Czy to zwykła angina?

Post autor: dimedicus »

To już nie wirusowe a bakteryjne zapalnie. A więc angina i to stosunkowo mocno posunięta,zapewne na jednym antybiotyku się nie skończy. A nie wykluczam tonsillektomii
Proszę zrobić jeszcze zdjęcie języka.Tak dla pewności diagnostyki
Szkoda że nie wykonano dodatkowo posiewu i antybiogramu
czokoczoko
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2016, o 10:18

Re: Czy to zwykła angina?

Post autor: czokoczoko »

Język przy migdałkach z lekko żółtym nalotem (widać na pierwszym zdj), natomiast na całej reszcie długości bez zmian, tak jak na zdjęciu tutaj. :)

Co do badań, warto w takim razie zrobić je na własną rękę? Czy jeśli sprawy się nie polepszą to iść na kolejną wizytę i poprosić o tego typu skierowanie na badania?
Załączniki
jezyk-angina.jpg
dimedicus

Re: Czy to zwykła angina?

Post autor: dimedicus »

Język tylko potwierdza infekcję.Na razie wykorzystać leki i zobaczymy, dodatkowo można stosować Tantum verde
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post