obsesja

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

obsesja

Post autor: dzidziuś »

mam pytanie. jak mam się pozbyć obsesyjnego myślenia o chorobie psychicznej? nie czuję przed nią lęku, a raczej bardzo mnie ten temat pociąga. wmawiałem sobie kiedyś schizofrenię i się udało mam tę łatkę w papierach u psychiatry. coś jest na rzeczy, bo mam okresy, że się czuję bardzo źle i tracę kontakt z rzeczywistością jak nie biorę leków, ale prawdą jest też to, że za dużo o niej myślę w stylu kontemplacji swoich objawów i nazewnictwa. dręczy mnie to bo jak jestem w fazie chorobowej to jestem chory, a jak mi się trochę polepszy to chcę być chory i kontempluję. proszę o pomoc co mam z tym zrobić?
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

Re: obsesja

Post autor: dzidziuś »

bardzo proszę o pomoc!
drTeresa

Re: obsesja

Post autor: drTeresa »

Trudno diagnozować bez pełnej informacji o stanie zdrowia psychicznego.
Ważne jest zajęcie czasu wolnego co pozwala odwracać uwagę do uporczywego myślenia.Występuje tu tzw zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne.
Można takie zachowania leczyć za pomocą psychoterapii lub farmakoterapii albo połączone leczenie.Wymaga cierpliwości pacjenta i kontaktu z lekarzem.
Dobre rezultaty w leczeniu daje terapia poznawczo-behawioralna albo psychoterapia psychodynamiczna.
W każdym razie wyleczenie jest możliwe, ale trzeba podjąć odpowiednie leczenie.
Proszę udać się do poradni zdrowia psychicznego.
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

Re: obsesja

Post autor: dzidziuś »

dziękuję za odpowiedź :)

mam jeszcze pytanie. czy pomimo natrętnych myśli o chorobie psychicznej można ją mieć? tzn. czy jednocześnie można mieć zaburzenie obsesyjno-kompulsywne i schizofrenię bądź inną psychozę? ja już wcześniej pisałem o swojej chorobie. jak biorę leki to myślę o schizofrenii a jak nie biorę to mam epizody choroby takie jak wcześniej opisałem w temacie o schizotypii. boję się , że mogę mieć źle zdiagnozowaną chorobę. niepokoją mnie te wahania nastroju i psychozy (?) w które wpadam jak nie biorę leków. teraz mój stan jest dobry jakbym miał remisję, ale ostatnio wydawało mi się, że ludzie mają w oczach kamery i wtedy nie myślałem o psychozie. u mnie to tak rzutowo występuje raz jest raz nie ma. boję się że do tego zaburzenia obsesyjno- kompulsywnego mam jeszcze jakiś rodzaj schizofrenii albo chadu. chodzę do lekarza regularnie, ale wizyta trwa zazwyczaj ok. 10 minut po czym dostaję receptę i przychodzę za 2 miesiące. mój lekarz nie lubi ze mną dyskutować o mojej chorobie. proszę mi pomóc!
drTeresa

Re: obsesja

Post autor: drTeresa »

dzidziuś pisze:czy jednocześnie można mieć zaburzenie obsesyjno-kompulsywne i schizofrenię bądź inną psychozę?
Tak,są powiązane
dzidziuś pisze:mój lekarz nie lubi ze mną dyskutować o mojej chorobie
wręcz przeciwnie powinien rozmawiać i to dużo,może warto zmienić lekarza.
Proponuję wejść w kontakt z psychologiem,który powinien dużo pomóc.
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

Re: obsesja

Post autor: dzidziuś »

bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post