Zablokowanie zatoki stępu u 9 latka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
banka261
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2016, o 11:57

Zablokowanie zatoki stępu u 9 latka

Post autor: banka261 »

Witam.
mój niespełna 10 letni syn jest po 2 zabiegach zablokowania zatoki stepu w dwóch stopach. Pierwszą stopę miał operowana w 2015 r. listopadzie. Syn miał stopy płasko koślawe statyczne . Lewa stopa była znacznie krzywa- zdjęcie wykazalo przesuniecie kosci. po zabiegu stopa wyglądala idealnie.
Drugi zabieg na prawą nogę byl w marcu 2016 r. - ta noga po zabiegu także jest prosta, jednak od okolo miesiąca zauważyłam ze lewa stopa jest coraz bardziej krzywa- kostka znowu przesuwa sie i jest coraz dalej od lini pięty.
pare dni temu poszłam do ortopedy i patrząc na stopę stwierdził , że do poprawki. Dodam , iż lewa kostka i łydka są znacznie grubsze niż w prawej stopie, dosc czesto pobolewa syna ta stopa.
Wysłał Nas na rutynowe zdjecie rtg. jednak na zdjęciu implant wygląda jakby sie nie przemieścil. Pan Doktor zdzwił sie i powiedział że zadzwoni do mnie jak skonsultuje sie z prof.
zastanawiam się czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy to wina zle wykonanego zabiegu czy poprostu / niestety jest to jedna z komplikacji przy zabiegu zablokowania stepu, oraz czy po wyjęciu implantu nie lepiej by bylo ponownie już go nie wsadzać ?
dimedicus

Re: Zablokowanie zatoki stępu u 9 latka

Post autor: dimedicus »

Trudno tu oceniać jak się nie zna całości badań,historii
Implant można pozostawić do czasu zakończenia wzrostu.Ale nie znajomość położenia implantu nie można powiedzieć czy prawidłowo wprowadzono
Być może przyczyną jest nieodpowiednia tolerancja korekcji,uczulenie na implant(co się zdarza) Oczywiście trzeba brać też po uwagę przemieszczenie się implantu(konieczność większej ilości zdjęć)
Niewiele tu można doradzić bez pełnej znajomości całości leczenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post