Strzelanie w uszach od 4 lat

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
piotrasc
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, o 07:15

Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: piotrasc »

Od kilku lat nie mogę sobie poradzić z problemem strzelania w uszach.

Pewnego dnia roku 2012 zaczęło mi strzelać w uszach, przy przełykaniu śliny i jedzeniu ( rok wcześniej nie wiem czy ma to jakiś związek nagle zaczęło mi szumieć w uszach )

Zaczęły się wizyty u Laryngologów , badania słuchu (wykazały że nic złego się nie dzieje), zdziwiła mnie i strasznie zmartwiła bezradność lekarzy.

W końcu któryś stwierdził że może mieć to związek z zatokami (na które choruje od dziecka czyli od 35 lat), zrobiono mi tomografie i zoperowano w WIMLU nic to nie zmieniło, zatoki nadal chore, znowu zrobiono tomografie i zoperowano , nadal nic. W uszach ciągle strzela. Zatoki nie wiem czy wyleczone bo Laryngolog nie chce mi dać skierowania na Tomografie.

Przez pewien czas zauważyłem że jak super mocno wysmarkam nos (zatykając jedną dziurkę) to strzelanie przechodzi na kilka godzin (robiłem tak cyklicznie) niestety dzisiaj już to nie pomaga. W momencie kiedy smarkam słyszę w lewym uchu taki dziwny dźwięk (piszczenie).

NIE WIEM JUŻ SAM CO ROBIĆ DALEJ , PSYCHIKA MI STRASZNIE SIADŁA OD TYCH KILKU LAT , STRZELANIE BARDZO MOCNO DENERWUJĘ , NIE CHCE SIĘ ŻYĆ PO PROSTU.

Jeśli ktoś miał podobny przypadek i znalazł jakiś sposób to bardzo proszę o informacje

Mieszkam w Warszawie, proszę o wiadomość na priv, jeśli ktoś ma podobny problem to niech też napiszę , warto być w kontakcie , może komuś się uda znaleść sposób na zlikwidowanie tego problemu.

Piotr

Proszę nie podawać adresu poczty i zmienić Nick/administrator
piotrasc
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, o 07:15

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: piotrasc »

E-mail skasowałem , nicka nie potrafię zmienić proszę o wskazówkę ?
admin. med.

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: admin. med. »

Obecnie nick: piotrasc
hasło i poczta bz.
piotrasc
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, o 07:15

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: piotrasc »

Jeszcze raz proszę o pomoc i jakieś rady. Jestem załamany reakcjami lekarzy , mam wrażenie że nie chcą mi pomóc. Płuczę sobie zatoki kilka razy dziennie , czasami na kilka godzin przestaje strzelać. Blagam nie ktoś coś poradzi bo zwariuję.
dimedicus

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: dimedicus »

Czy było konsultowane z stomatologiem?
Objawy są charakterystyczne np dla ssż(staw skroniowo-żuchwowy) również dla problemu z trąbką słuchową.
Czy coś jest stosowane na zatoki.Inne leki?
Warto wykonać tomografię CBCT co pozwoli na ocenę ssż oraz od razu ucha
piotrasc
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, o 07:15

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: piotrasc »

Super bardzo dziękuje za tą informacje , zrobię to co pan mówi skonsultuje ze stomatologiem, rozumiem że CBTC i tomografie ucha muszę zrobić prywatnie?? ( pewnie NFZ tego nie finansuje )

Jeszcze raz dziękuje za informacje , byłem u kilku jak nie kilkunastu Laryngologów i nikt mi tego nie proponował.

Na zatoki przyjmowałem mnóstwo różnych leków i jak wcześniej pisałem miałem dwie operacje w WIMLU i nic nigdy nie pomogło. Myśle żeby zooperować się 3 ci raz ale zanim to zrobię pójdę tropem CBTC.
dimedicus

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: dimedicus »

piotrasc pisze:rozumiem że CBTC i tomografie ucha muszę zrobić prywatnie??
Nie koniecznie,o ile lekarz zleci a z tym bywa różnie a dalej czekanie czasem kilka miesięcy na kolejkę.
Nie bardzo widzę tu konieczność zabiegów tym bardziej że już 2 były i bez efektu.
Proszę wrzucić opis karty leczenia szpitalnego(ksero)
piotrasc
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, o 07:15

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: piotrasc »

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za te wszystkie informacje, jeśli mogę się jakoś odwdzięczyć to proszę o informacje.

W załączeniu Tomografia komputerowa przed 2 gim zabiegiem i Karta leczenia szpitalngo (2gi zabieg)
Załączniki
tomograf.jpg
tomograf.jpg (124.34 KiB) Przejrzano 7342 razy
karta lecz.jpg
karta lecz.jpg (194.61 KiB) Przejrzano 7342 razy
dimedicus

Re: Strzelanie w uszach od 4 lat

Post autor: dimedicus »

To jest przed 2 zabiegiem ale nie wiem na ile przeprowadzona korekta zmieniła stan.Z pana wypowiedzi wynika że zasadniczo nic albo niewiele
Wg epikryzy powinno być dobrze ale nie jest więc trzeba przeprowadzić dalsze diagnozowanie.Proszę zrobić CBCT i zobaczymy

ps.
piotrasc pisze:jeśli mogę się jakoś odwdzięczyć to proszę o informacje.
proszę wybaczyć ale to nie nasz problem,my tu pomagamy nie dla "profitów"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post