Stany podgorączkowe od dłuższego czasu. Stan wazowagalny?

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
paula8
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:24

Stany podgorączkowe od dłuższego czasu. Stan wazowagalny?

Post autor: paula8 »

Witam. Mam 23 lata. W maju tego roku miałam ablację z powodu napadowej tachykardii nadkomorowej i migotania przedsionków. Ablacja do końca nie udana. nie wyzwolono arytmii. I niestety moja przygoda z pikawą się jeszcze nie skończyła, dodatkowo doszły inne "objawy"..
Czasami jest tak, że siedzę sobie, np przed komputerem i za chwilę widzę białe plamki, które latają mi przed oczami, ręce drętwieją itd... często mi się kręci w głowie albo mam omdlenia? Wygląda to tak, że idę sobie i za chwilę ogarnia mnie dziwny stan. Chwilowe wyłączenie jakbym miała paść zaraz... albo nie raz stoję ze znajomymi i przez sek się wyłączam... ciężko to opisać, trwa to dosłownie sekundę bo tracę przytomność, chwieję się, lecę jakbym miała paść i za chwilę "powracam", spinam mięśnie i jest ok.. Często się pocę i czasami niewyraźnie widzę (podejrzewam, że od niskiego ciśnienia). Jeden lekarz podejrzewa u mnie stan wazowagalny. Czy to akuat to?
No i te cholerne stany podgorączkowe... utrzymują się od momentu ablacji... i tak się wahają od 37-38. Antybiotyki nawet brałam i nic nie dało...
I kwestia serducha. Od ablacji oprócz st. podg. mam jeszcze uczucie serca w gardle... Dziwne uczucie, czuje jak coś mnie rozpiera w klatce, jakby coś się rozkręcało i momentalnie przechodzi do gardła i odczuwam szybkie podwójne lub potrójne uderzenia serca.
I ost pytanie w sumie najważniejsze dla mnie. Czy z takimi objawami lekarz ma prawo dopuścić mnie do pracy? Dodam, że jestem już po komisji w zusie, która przyznała mi świadczenia rehabilitacyjne na okres 5 mcy. Zależy mi na jak najszybszym powrocie do pracy. Czasami się zastanawiam czy nie skłamać lekarza i wrócić po cichu. Tylko czy lekarz się nie "skapnie"? I czy lekarz może dopuścić mnie do pracy jak na ekg wychodzi mi arytmia?
Pozdrawiam
dimedicus

Re: Stany podgorączkowe od dłuższego czasu. Stan wazowagalny

Post autor: dimedicus »

Jest mało danych do oceny stanu.Wspominasz o częstoskurczu napadowym nadkomorowym w takich przypadkach rokowania raczej są dobre i są różne rodzaje leczenia również poprzez kardiowersję elektryczną serca.Niestety z tego co rozumiem występują u Ciebie nawroty co czasem się zdarza.Trudno mi oceniać czy występuje stan wazowagalny,chociaż objawy które sygnalizujesz mogą na to wskazywać tak więc należy też w badaniach różnicowych uwzględnić i to.Ważne jest zapobieganie nawrotom objawów(głównie przez nie palenie tytoniu/nie wiem czy palisz?/ oraz unikanie farmakoterapii profilaktycznej)Nie rozpisuje się o metodach leczenia,nie jest to moim zadaniem, postawieniem diagnozy musi sie zając lekarz prowadzący.Ważne też na ile mogą na ten stan wpływać zmiany hormonalne czy też współistniejące choroby.Objawu w obu stanach, napadowej tachykardii nadkomorowej czy zespołu wazogalnego są bardzo podobne(nie znam wyników badań ekg)Te wszystkie objawy (które opisujesz)mogą występować przy takich jednostkach chorobowych.Wskazane do czasu prawidłowej diagnozy unikać używek,stanów emocjonalnych,wypoczywać.Jeśli chodzi o przywrócenie do pracy przy takim stanie, żaden lekarz nie zgodzi się na takie ryzyko i dopuści do pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post