urojenia czy co?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

urojenia czy co?

Post autor: dzidziuś »

może od początku. kilkanaście dni temu włączyło mi się myślenie, że ludzie (w tym ja) mają w oczach kamery, że ich oczy to kamery, którymi rejestrują myśli. wierzę w to bo mam silne przeczucie tego, ale z drugiej strony mam świadomość, że to mogą być urojenia. i tu moje pytanie czy to są urojenia czy coś innego a jeśli coś innego to co i jak się tego pozbyć? proszę bardzo o pomoc i dziękuję z góry. pozdrawiam.
drTeresa

Re: urojenia czy co?

Post autor: drTeresa »

Opisane zachowania, odczucia należą do zaburzeń psychotycznych. Można to traktować jako wczesna postać schizofrenii,nie wiem czy to jest wynik stosowania leków psychotropowych i nie bardzo jest to możliwe do zdiagnozowania przez internet. Wymagany jest kontakt z psychiatrą dla samej już rozmowy oraz dodatkowych badań neurologicznych.
Wówczas można będzie wdrożyć leczenie farmakologiczne oraz psychologiczne.
dzidziuś
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2016, o 08:53

Re: urojenia czy co?

Post autor: dzidziuś »

dziękuję. ja biorę zypsilę, rispolept i depakinę. czy po psychotropach można mieć urojenia? a jak to jest z tzw. abulią w chorobach typu chad, schizofrenia i zaburzenie obsesyjno-kompulsywne? ja kiedy nie brałem leków to miałem prawie całkowicie zniesioną własną wolną wolę. byłem naiwny jak dziecko. bałem się, że jak komuś czegoś odmówię to popełnię coś złego. podałem wtedy obcemu człowiekowi swój numer telefonu, bo mnie o to prosił , a ja się zgodziłem , bo mi się wydawało, że jak tego nie zrobię to zrobię coś złego. czyli to co mi się wydaje z tymi kamerami to jednak urojenia pomimo tego, że wiem że to się tak nazywa? z tego co ja wiem to chorzy z urojeniami nie wiedzą , że je mają a ja podejrzewam, że mogę je mieć. może za dużo o tym myślę. ale mimo to to jest i ja w to wierzę. to głęboko we mnie siedzi. boję się, że to się pomimo brania leków pogłębi i będę musiał iść do szpitala i stracę pracę :(. do lekarza idę pod koniec miesiąca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post