Nie wziełam tabletki anty.Czy mogę być w ciąży?

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Paulina2
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2016, o 06:36

Nie wziełam tabletki anty.Czy mogę być w ciąży?

Post autor: Paulina2 »

Witam, mam pytanie jak faktycznie duża jest szansa zajścia w ciążę i generalnie co się dzieje. Bardzo chciałabym usłyszeć jakąś fachową opinię na ten temat.
Zacznę od tego, że przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle od niecałych 3-ech lat. Niestety zdarzyło się tak, że nie wzięłam 5-ej tabletki w pierwszym tygodniu. To był piątek, 17.06. Tego samego dnia kochałam się ze swoim facetem. Następnego dnia w sobotę, ok. 13 zauważyłam, że nie wzięłam tej jednej tabletki. Ponieważ minęło ponad 12 godzin (biorę codziennie o 18), to się zestresowałam. Słyszałam, że jak się weźmie kilka tabletek na raz, to działają podobnie do tabletki "po". Więc jak tylko zauważyłam, że zapomniałam tej tabletki, to wzięłam na raz 2 i wieczorem o 18 jeszcze jedną. Dalej biorę tabletki normalnie, codziennie o 18 jedną. No więc od soboty nie było już żadnego współżycia, dopiero 25.06 w godzinach ok. 3-4 rano (więc minął ponad tydzień, gdzie powinnam przez tydzień dodatkowo się zabezpieczać, tak jak jest napisane w ulotce). W ciągu dnia we wtorek zauważyłam lekkie plamienie. Pomyślałam, że to może od współżycia, gdzieś doszło do jakiegoś małego uszkodzenia. Ale dzisiaj rano zauważyłam, że plamienie (małe bo małe) nadal występowało. Więc to musi być spowodowane pominięciem tabletki, lub przyjęciem kilku... Ale nie bardzo wiem co mam o tym myśleć. Będę wdzięczna za fachową opinię. (Oczywiście, teraz, czytając trochę więcej na ten temat, wiem, że popełniłam głupotę biorąc te kilka tabletek)
dimedicus

Re: Nie wziełam tabletki anty.Czy mogę być w ciąży?

Post autor: dimedicus »

Paulina2 pisze:Oczywiście, teraz, czytając trochę więcej na ten temat, wiem, że popełniłam głupotę biorąc te kilka tabletek)
Człowiek się uczy na błędach.
Nie znam cyklu okresowego
Radzę zrobić test.
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Nie wziełam tabletki anty.Czy mogę być w ciąży?

Post autor: Psycholina »

No zażycie kilku tabletek na raz owszem ale to muszą być odpowiednie tabletki a nie które popadną ponieważ tabletka musi zawierać levonorgestrel. Czyli do tych tabletek zaliczamy: Gravistat 125, Minisiston, Rigevidon Mikrogynon ,Stedril 30 i bierze się je 4 na raz a nie 2,a Yasminelle do tych tabletek nie nalezą! W ten sposób zafundowała sobie pani ogromną rewolucję hormonalną, w dodatku niepotrzebnie bo i tak nic to nie dało. Lepiej było iść po tabletkę po która faktycznie by Panią zabezpieczyła. Plamienie jest spowodowane rewolucja hormonalną i końską dawką hormonów zażytych przez Panią ale też może oznaczać ciążę. Proszę wykonać test ciążowy bo nie można jej w obecnej sytuacji wykluczyć
DawidAdr
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:22

Re: Nie wziełam tabletki anty.Czy mogę być w ciąży?

Post autor: DawidAdr »

Moim zdaniem szans nie ma, jednak dla "świętego spokoju" należy wykonać test.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post