Rozmowy o wszystkim i o niczym

Rozmowy o wszystkim nie związane z tematyką forum.
karolcia
Użytkownicy
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 13:31

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: karolcia »

Hej hej <kwiatek> tak mi tydzień zleciał że nie zdążyłam nawet ani razu do kompa usiąść. admin. med., Piękne te kwiatki :) . W Opolu od czwartku piękna pogoda więc całymi dniami na działce siedzę <winko> Dziś tez się wybieram ale musiałam porobić pranie i mieszkanie ogarnąć. Czekam na męża zjemy obiadek i na działeczkę.
Halszka, Tato w domu jest bierze leki na padaczkę. Mama była już u kilku lekarzy z tatą m.in. prof. ale każdy mówi co innego.
Mnie w wtorek czeka pogrzeb. Znajomy popełnił samobójstwo :cry: Jakoś mi nieswojo z tym.
No dobrze mimo wszystko życzę kochani spokojnego dnia i ciepłego nadchodzącego nowego tygodnia wielkie buziaki <buziak> <papa>
admin. med., w zeszłym roku spędzaliśmy urlop w Karkonoszach ;)
admin. med.

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: admin. med. »

Cosik tu ostatnio za cicho. Czyżby lato i sezon ogórkowy?
Ostatnie dni jakoś ciepłe a przydał by się deszcz,sucho na ogródku. wieczorem muszę podlać wszystko a to idzie z jakieś 400L wody,jest co się na nosić.
Może dziś kupie pomidory i posadzę pod wieczór,tak myślę że 20szt. ogóreczki już kiełkują ładnie.
Na razie jadamy rzodkiewkę i szczypior, nie ma to jak swoje bez nawozów i konserwantów.A jak z waszymi plonami?
Miłego dnia,idę coś porobić w ogrodzie....
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: Halszka »

Hej
Dzisiaj byłam u kontroli stymulatora,kolejna wizyta za rok na umówienie sie do kolenego zabiegu-wymiana baterii :roll: Ma go 7 lat,a miał starczyć na 10.Za rok będzie dopiero 8.
Mój ogródek jest przy domu, okolny sąsiednimi domami i wysokimi drzewami.Z tego powodu mam sporo cienia i dlatego też jest bardziej kwiatowy.Na warzywa nie ma specjalnie miejsca,zresztą z powodu braku słońca warzywka nie zbyt udają sie.Jeszcze 2 lata temu tez sadziłam pomidory ok 20-30 roślin,ale jak mi zaraza większość pięknych pomidorów zajęła ,to zniechęciłam się,szkoda pracy i wody.W tym czasie pomidory w sklepie są już za grosze.Co prawda lubię ten zapach i smak świeżo zerwanego z krzaka,nic temu nie dorówna kupionego w sklepie.Mam tylko szczypior,trochę poziomek i truskawek,lubczyk,miętę,rozmaryn,oregano i pokrzywę.Te ostatnie nie potrzeba pielęgnować a rosną bujnie :D .,,no i jabłoń,wiśnie,porzeczki /2 czerwone i 1 czarna/,agrest,maliny jeżyny,Wszystko później dojrzewa.
Zazrdoszcze Ci adminie troche tego ogródka,bo bardzo lubię uprawiać warzywka.Kupiłam fasolę pnącą,którą kiedyś co roku siałam,a teraz chodzę i nie moge znajeźć dla niej miejsca :roll: :roll: .
Jutro jadę z moja wnusią 7 lenią na trening pływania synchronicznego na Termy Maltańskie,ciekawa jestem,bo jeszcze nigdy nie oglądałam tego.Przygotowują sie do pierwszych zawodów.
Spokojnej nocy <papa>
.
karolcia
Użytkownicy
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 13:31

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: karolcia »

hej hej widzę każdy zajęty chyba sprawami gospodarczymi jak to w sobotę ;P Ja już ogarnęłam mieszkanko przygotowałam obiad i teraz praca na komp. Dziś rano była paskudna pogoda ale na szczęście się rozpogodziło i nawet jest dość ciepło tylko wiaterek jakiś dmucha. O 15 mąż wraca zjemy obiadek i na działeczkę <drinkuje> <kwiatek> Halszka, Moja bratanica też ma rozrusznik i niestety tez szybciej muszą baterię wymienić :( Ogródeczek fajna sprawa zawsze troszkę swoich warzywek choćby szczypiorek ;) . No to trzymamy kciuki za wnusię <brawo> admin. med., kurczę już masz rzodkiewkę ? mi dopiero wychodzi chyba za późno wysiałam. Pierwszy raz w tym roku wysiałam szpinak bardzo mi zasmakował taki surowy lepszy od sałaty. Ogórki tez pięknie kiełkują a truskawki kwitną jak szalone. Właśnie kaktus mi zakwitł :) Miłego popołudnia <buziak> <papa>
Załączniki
kaktus.jpg
kaktus.jpg (124.45 KiB) Przejrzano 6416 razy
admin. med.

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: admin. med. »

My w tym roku sadzimy pomidory, ogórki(na razie pod przykryciem)oczywiście fasolki,czosnek,buraczki,sałaty,rzodkiew i szczypior itd oraz dużo kwiatów.Samych miejsc z kwiatami mam ze 20 miejsc,jedne się kończą a zaczynają następne a naprzeciw duże pola żółtego rzepaku.
Lecę pracować,miłej niedzieli...
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: Halszka »

Hej
Nareszcie kolejny dzień nieco cieplejszy.pod wieczór była ulewa chyba z godzinę.posadziłam krótko wcześniej kwiaty,może będą lepiej rosły tak podlane :D
Od niedawna ma.y grzybnię boczniaka .Na ogródku mam sporo cienia.a mimo to jeszcze trzeba było osłonić to miejsce. Pierwsze zbiory udane.Syn kupił przez Internet.czytałam w dołączonej ulotce o ich walorach odżywczych.Jakoś do tej pory nie doceniałam ich.
Ponoć od jutra mają być upały,ciekawa jestem na jak długo?
Spokojnych snów <papa>
admin. med.

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: admin. med. »

Coś tu cicho ostatnio,zdaje się że już nas irenist całkiem opuściła
U mnie dziś dzień odpoczynku i pewno się wypuścimy na rowerek,tym bardziej,że pogoda dopisuje,ale powietrze dosyć ciężkie.Przydał by się deszcz,było by mniej podlewania,ślimaki atakuja mi sałatę dosyć mocno,nie bardzo jest jak z tym walczyć.Może ktoś ma jakiegoś pomysła
na ra...
karolcia
Użytkownicy
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 13:31

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: karolcia »

Hej hej <buziak> witajcie kochani ja dziś od rana pracuje to plakat to zdjęcia, właśnie kończę prace przy kompie i muszę troszkę mieszkanie ogarnąć bo wczoraj nic nie zrobiłam od rana byliśmy na działce. Jakiś obiadek trzeba zrobić. Później na działkę. admin. med., Z tymi ślimakami to kiepska sprawa, ja na początku robiłam pułapki na ślimaki, troszkę pomagało ale niestety wpadały do pułapek po zeżarciu już sałaty :D teraz niestety stosuję nie humanitarny granulat bo z 10 sałat została 1 :( . U nas lato więc trzeba korzystać ;) pozdrawiam <papa>
Załączniki
magiczny.jpg
magiczny.jpg (228.3 KiB) Przejrzano 6407 razy
Awatar użytkownika
kamilkaka85
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2016, o 15:08

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: kamilkaka85 »

Witam. Kolejny nudny dzień w biurze. Za oknem deszcz. Chyba dopada mnie "depresja albo zwyczajnie chcę się nad sobą poużalać. Jeszcze 5 godzin i mogę wrócić do ciepłego łóżka... Kim ja się stałam :D
kalarepa150
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2016, o 13:26

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Post autor: kalarepa150 »

Ja dzisiaj rano na nordicu, a potem praca, praca i gotowanie :) i czekanie aż chłop z roboty wróci :)
No i mogłoby być trochę więcej słońca i ciepła ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post