Wykańczające wyrzuty sumienia

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Wykańczające wyrzuty sumienia

Post autor: Johnson1 »

Mój problem jest związany z alkoholem. Otóż od pewnego czasu, bo kiedyś nie miałem tego problemu, po wypiciu większej ilości alkoholu mam następnego dnia duże wyrzuty sumienia. Są one spowodowane tym że nie pamiętam zazwyczaj tego co robiłem, co mówiłem, obawiam się że gadałem głupoty, ośmieszyłem się itp. Nie piję często, raz na kilka miesięcy, jest taka sytuacja. te wyrzuty męczą mnie przez kilka dni, z upływem czasu zanikają, jednak czasami wracają na krótko. Zdaję sobie sprawę że to może być błahy problem, lecz zaczynam od tego świrować. Obawiam się wyjścia z domu że może zaczepić mnie ktoś, za to co np. zrobiłem pijany. Męczy mnie to, ze wiem że na trzeźwo bym tego nie zrobił, bo na co dzień jestem spokojną osobą. Proszę o pomoc, radę.
drTeresa

Re: Wykańczające wyrzuty sumienia

Post autor: drTeresa »

Pański problem wynika z tzw.demencji alkoholowej,oczywiście to nie oznacza że jest pan alkoholikiem, po prostu tak na pana działa alkohol.
To nie jest tak,że
Johnson1 pisze:obawiam się że gadałem głupoty, ośmieszyłem się itp.
w tym czasie jest pan"normalny" ,zachowuje się normalnie ale odczucia(taka refleksja) ma się tak jak się po odczuwa czy się zachowałem nie tak jak trzeba.
Na pana tak działa alkohol, jak zaznaczyłam,trzeba po prostu nie przesadzać z alkoholem
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Wykańczające wyrzuty sumienia

Post autor: Johnson1 »

Czy to może kiedyś ustąpić? bo tak jak pisałem, jeszcze 2-3 lata temu tak nie miałem. Obecnie mam 23 lata i męczy mnie to.
drTeresa

Re: Wykańczające wyrzuty sumienia

Post autor: drTeresa »

Johnson1 pisze:Czy to może kiedyś ustąpić?
oczywiście ale trzeba podjąć leczenie.Proszę pamiętać że powrót do alkoholu w większych ilościach mimo leczenia będzie powodować takie objawy.
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Wykańczające wyrzuty sumienia

Post autor: Johnson1 »

Leczenie w jakiej formie? gdzie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post