Nieprzystosowanie społeczne dzieci z ADHD

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Nieprzystosowanie społeczne dzieci z ADHD

Post autor: admin. med. »

W ostatnich latach w Polsce rośnie zainteresowanie zespołem ADHD. Nie jest to podyktowane jakąś przejściową modą, lecz jest dowodem docenienia wagi problemu, jakim niewątpliwie jest zespół ADHD. Od 40% do 50% dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej przejawia ten zespół.

Wszystkie cytowane w tej pracy wyniki badań zagranicznych dotyczą osób dorosłych nieprzystosowanych czy wykolejonych społecznie, u których doszukiwano się ADHD jako podstawowej przyczyny sprawczej problemów socjalizacyjnych. Natomiast, tak za granicą jak i w Polsce, nikt dotychczas nie podjął badań wśród uczniów szkoły podstawowej, określających związek problemów przystosowawczych z różnym nasileniem ADHD, mogących mieć wpływ na dalszą karierę przestępczą.
Przedmiotem badań prezentowanych w tej pracy była diagnoza poziomu nieprzystosowania społecznego uczniów klas V z Zespołem Nadpobudliwości Psychoruchowej. Wskaźnikami nieprzystosowania społecznego były wyniki uzyskane w Skali Nieprzystosowania Społecznego (SNS).

Książka jest poprawioną wersją rozprawy doktorskiej i jest adresowana zarówno do osób studiujących pedagogikę i psychologię, jak i praktyków, na co dzień zajmujących się dziećmi z zespołem ADHD. Wyniki analiz badawczych zawarte w niniejszej książce mogą okazać się szczególnie przydatne dla specjalistów zajmujących się poradnictwem rodzinnym i wychowawczym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post