Wodnista biegunka, gazy.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Pan_X
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2016, o 15:40

Wodnista biegunka, gazy.

Post autor: Pan_X »

Witam, mam pewien już spory problem...

Mam biegunkę 6 dzień, głównie wodnista (również na czczo), 2 dni temu na wieczór raz miałem tylko miękki stolec, nie wodnisty...
Kolor stolca głównie żółty, lub żółtobrązowy. Obecny również skąpomocz (choć nie po nocy).
Wypróżnianie kilka/kilkanaście razy dziennie.

Do tego doszedł ból głowy, oraz ból pleców w odcinku lędźwiowym, czasem ból prawego barku. częste są również kłucia po prawej stronie brzucha 2-3cm pod żebrem.
Mam też częste bekanie, czasem odbije mi się na kwaśno/gorzko.

Wczoraj wziąłem stoperan 2 tabletki, i pomogły na kilka godzin, wziąłem także Nifuroksazyd, niestety po kilku godzinach znów nadeszły ataki biegunki, i po wzięciu stoperanu nic nie pomogło.
Biegunka uspokaja się nieco w nocy, choć goni mnie ok. godziny 2giej w nocy, i rano ok. 8-9.

Nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić...
Pan_X
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2016, o 15:40

Re: Wodnista biegunka, gazy.

Post autor: Pan_X »

Zna ktoś jakąś przyczynę? Co mi może być?
dimedicus

Re: Wodnista biegunka, gazy.

Post autor: dimedicus »

Przyczyn takiego stanu jest wiele i może to być zakażenie bakteryjne czy wirusowe,ZJD,obecność pasożytów,choroby tarczycy,wrzodziejące zapalenia,oczywiście też zatrucia pokarmowe oraz jeszcze inne przyczyny.
Jeśli biegunka trwa >2 dni jest konieczne pilne diagnozowanie
Radzę zastosować ścisłą dietę, elektrolity,leki przeciwbiegunkowe oraz probiotyki i do lekarza(nawet na SOR)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post