33 tydzień ciązy,wypadła milekarstwo z zęba,co robić?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
kaktusik_00
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2015, o 06:27

33 tydzień ciązy,wypadła milekarstwo z zęba,co robić?

Post autor: kaktusik_00 »

Jestem w 33 tygodniu ciąży. Wypadło mi lekarstwo z zęba i bardzo boli ale ząb prawdopodobnie jest do leczenia kanałowego. Czy takie leczenie może być wykonane, czy mogę dostać znieczulenie?
koronka

Re: 33 tydzień ciązy,wypadła milekarstwo z zęba,co robić?

Post autor: koronka »

Proszę się nie obawiać i śmiało udać się do stomatologa. Lekarz dobierze odpowiednie znieczulenie(o ile zajdzie taka potrzeba) Leczenie kanałowe wymaga prześwietlenia więc na ten końcowy czas stomatolog może wypełnić tzw wodorotlenkiem wapnia a wznowić leczenie po rozwiązaniu.
Pozdrawiam.
kaktusik_00
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2015, o 06:27

Re: 33 tydzień ciązy,wypadła milekarstwo z zęba,co robić?

Post autor: kaktusik_00 »

Byłam dzisiaj u stomatologa, dostałam znieczulenie. Potem lekarz długo wiercił, brał jakieś igły i wkładał mi do zęba (mimo znieczulenia bolało). Zalepił czymś, powiedział że ząb unerwiony, mam się zgłosić w przyszłym tygodniu i dokończy go już bez znieczulenia. To co jeszcze będzie w tym zębie robione i skoro unerwiony to chyba nie będzie bolało???
koronka

Re: 33 tydzień ciązy,wypadła milekarstwo z zęba,co robić?

Post autor: koronka »

Został usunięty nerw i włożony lek.Teraz zostanie oczyszczony kanał i wypełniony.To będzie koniec leczenia.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post