Naklofen bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Naklofen bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej

Post autor: admin. med. »

Naklofen to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w tzw. reumatyzmie pozastawowym (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, pochewek ścięgnistych; bóle kręgosłupa lub stawu barkowego),

Skład:
1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku w postaci soli dietyloamoniowej.

Działanie:
Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu aminofenylooctowego) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy (hamowanie syntezy cyklicznych nadtlenków min. prostaglandyn i innych mediatorów procesu zapalnego). Diklofenak hamując syntezę prostaglandyn, wstrzymuje proces zapalny, podwyższa próg odczuwania bólu. Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi (znacznie słabiej od kwasu acetylosalicylowego). Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając po podaniu doustnym maksymalne stężenie we krwi po około 2 h. Przenika do płynu stawowego, gdzie stężenie utrzymuje się 4-6 h dłużej niż we krwi. W 99% wiąże się z białkami osocza. Metabolizowany jest w wątrobie do 4 metabolitów, z których 4'-hydroksypochodna wykazuje wysoką aktywność przeciwzapalną i przeciwbólową. Metabolity w postaci glukuronianów i siarczanów wydalane są z moczem (około 65%) i żółcią (około 35%). T0,5 wynosi około 2 h. Zastosowany zewnętrznie (na skórę) - łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i odczyn zapalny. Postać żelowa leku ułatwia wchłanianie, przy intensywnym stosowaniu lub nadużywaniu należy brać pod uwagę ogólne działanie leku.

Wskazania:
Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w tzw. reumatyzmie pozastawowym (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, pochewek ścięgnistych; bóle kręgosłupa lub stawu barkowego), zmianach pourazowych (naciągnięcie, skręcenie, zwichnięcie), chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na diklofenak lub inne składniki preparatu (zwłaszcza glikol propylenowy). Nadwrażliwość na inne leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany; w okresie karmienia piersią. Według danych Producenta: w ciąży - można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności tylko w krótkotrwałym leczeniu. Brak danych o możliwości stosowania u dzieci.

Dawkowanie:
Bolące miejsce pokryć cienką warstwą żelu i delikatnie wcierać 3-4 razy dziennie. Unikać kontaktu żelu z oczami i błoną śluzową. Preparat wyłącznie do stosowania zewnętrznego.
Załączniki
NAKLOFEN-TOP-zel.jpg
NAKLOFEN-TOP-zel.jpg (3.05 KiB) Przejrzano 762 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post