Problem po obrzezaniu

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Karol89
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2016, o 12:19

Problem po obrzezaniu

Post autor: Karol89 »

Witam,

Miesiąc temu miałem przeprowadzony zabieg obrzezania całkowitego. Do tej pory wszystko się wygoiło a doktor przeprowadzający zabieg uznał go za udany. Ja jednak wciąż mam wątpliwości co do tej ostatniej kwestii.

Z założenia zabieg miał być wykonany w tak zwanym stylu high & tight, w którym pozostawia się dośc sporo napletka wewnętrznego, a do tego miało zostać wydłużone wędzidełko, które było minimalnie za krótkie. Efekt powinien być mniej więcej taki:

Kod: Zaznacz cały

circlist.com/glossarymale/m-anatimages/ja.jpg
Jednak u mnie pozostawiona blaszka wewnętrzna nie rozciąga się na trzonie penisa jak widać powyżej, lecz marszczy się i tworzy "kołnierzyk" pod żołędzią. Nie ma tam już żadnej chłonki, wszystko co widać to po prostu skóra.

W "zwisie" wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/a/mHBJG
Zmarszczoną blaszkę wewnętrzną mogę naciągnąć ręką. Wówczas wygląda to tak jak poniżej:

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/a/gsRHD
Wyprostowanie tej blaszki wewnętrznej sprawia, że żołądź penisa kieruje się (zgina) w dół.

W stanie erekcji wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/a/SLLUH
Rozciągnięcie blaszki wewnętrznej w stanie erekcji wymaga już trochę siły i oczywiście znów prowadzi do skierowania żołędzi ku dołowi. W efekcie jest taki "kołnierzyk" jak widać.

Poza tym jak widać na zdjęciach, wędzidełko nie zostało tak po prostu wydłużone, lecz znaczna jego część (z wyjątkiem kawałka najbliżej "czubka" penisa) jest usunięta. Na jego miejscu doktor umyślnie stworzył coś dziwnego, jednak ta wypustka nie charakteryzuje się wrażliwością większą niż zwykła skóra. Nigdzie w Internecie nie widziałem czegoś podobnego, stąd oczywiście moje pytanie, czy spotkaliście się z czymś podobnym i jaką ma to pełnić funkcję?

Poza tym chciałbym oczywiście zapytać, jak oceniacie przeprowadzony zabieg? Czy powinienem myśleć o korekcie, by tego typu niezbyt użytecznego "kołnierzyka" z napletka wewnętrznego nie mieć i jakie są w tej kwestii możliwości?

Co prawda umówiłem się już na konsultację do innego doktora, ale to dopiero pod koniec miesiąca.
dimedicus

Re: Problem po obrzezaniu

Post autor: dimedicus »

Na pewno nie jest to
Karol89 pisze: high & tight
a high & loose i jeśli chodzi o ten styl obrzezania to
Tzw "oponka" to uważam jednak że jest chłonka ale to można ocenic w bezpośrednim badaniu,palpacyjnie.Jeśli jednak jest to nadmiar napletka to niestety ale jest konieczna korekta.
Karol89
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2016, o 12:19

Re: Problem po obrzezaniu

Post autor: Karol89 »

Dziękuję za odpowiedź.

Co do stylu, który z tego wyszedł, to zapewne masz rację.

Może inaczej - trochę chłonki jeszcze jest po bokach penisa, zwłaszcza od strony wędzidełka. Jakoś od początku dużo wolniej stamtąd schodziła. Od góry jest tylko skóra.

Jednak czy w tym stylu to normalne, że nawet w stanie erekcji ten napletek wewnętrzny jest taki zwinięty i ściśnięty pod żołędzią zamiast się prostować?

No i czy spotkałeś się z czymś takim jak zostało u mnie zrobione na miejscu wędzidełka?

Jakby co to w każdym linku jest po kilka zdjęć, trzeba przewijać w dół.
dimedicus

Re: Problem po obrzezaniu

Post autor: dimedicus »

Karol89 pisze:No i czy spotkałeś się z czymś takim jak zostało u mnie zrobione na miejscu wędzidełka?
Oczywiście dosyć częsty objaw po zabiegu plastyki,wymaga stosowania żeli/maści do blizn,czas leczenia tego ok 3 miesięcy
Skończy się chłonka, to powinno wszystko powrócić do normy,uważam za wskazane włączyć leki.
Karol89
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2016, o 12:19

Re: Problem po obrzezaniu

Post autor: Karol89 »

Doktor przeprowadzający zabieg mówił by maść na blizny zacząć stosować po około sześciu tygodniach.

Czyli ta wystająca "konstrukcja" powstała na miejscu wędzidełka po jakimś czasie się zmniejszy lub niemal zniknie?

Czy można coś zrobić by przyspieszyć znikanie chłonki, czy pozostaje tylko cierpliwe czekanie?

Co prawda oczekiwałem bardziej ciasnego obrzezania, ale poczekam do całkowitego zniknięcia "oponki" i wtedy podejmę decyzję czy korygować ilość pozostawionej skóry, czy zostawić jak jest.
dimedicus

Re: Problem po obrzezaniu

Post autor: dimedicus »

Maść na blizny można już stosować kiedy nie ma ran,strupków
Na chłonkę lekarz może zlecić leki(są na Rp) również noszenie penisa do góry,masaż uciskowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post