Od czego zacząć stosowanie diety aby schudnąć?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Paprotka123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2015, o 08:07

Od czego zacząć stosowanie diety aby schudnąć?

Post autor: Paprotka123 »

Witam, mam 24 lata, 173 cm wzrostu i ważę 85 kg, postanowiłam zacząć zrzucić trochę kilo, tylko nie wiem od czego zacząć. Co jeść, jak zmienić nawyki, od czego zacząć, żeby nie była zbyt radykalna, dodam, że jem dość tłusto i mało ruchu. Do jakiej wagi musiałabym zejść aby być w normie?
proszę o porady.
Dietetyczka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, o 07:21

Re: Od czego zacząć stosowanie diety aby schudnąć?

Post autor: Dietetyczka »

Prawidłowa Pani waga powinna wahać się w granicy od 55 kg-63 kg.
Aby schudnąć należy zmienić radykalnie ( a nie tylko na okres diety ) nawyki żywieniowe.
Białe pieczywo i makarony zastąpić pieczywem ciemnym.
Ziemniaki zastąpić kaszami( kasza gryczana, jęczmienna, jaglana).
Unikać produktów słodkich (w tym cukru do kawy czy herbaty) oraz produktów słonych.
Pić 1,5 l wody niegazowanej dziennie plus herbatki ziołowe ( zielona herbata, mięta, pokrzywa).
Unikać wędlin i tłustego mięsa pasztetów, parówek. Jeść mięso duszone lu gotowane.
Włączyć do diety więcej owoców i warzyw( warzywa do kanapek i w formie surówek), oliw ( oliwa z oliwek, olej lniany).
Pić kefiry i jogurty naturalne bez dodatków cukru.
Jeść systematycznie co 3 godziny nie przejadając się.
Zwiększyć aktywność fizyczną- spacery, rower, aerobik.

Odchudzanie racjonalne nie jest trudne; można jeść smacznie i zdrowo i nie głodować, grunt to dyscyplina i chęci.Inne porady odnośnie diet odchudzających były juz poruszane na forum można poczytać.Może Pani również zastosować Dietę lekkostrawną ( opis diety na forum).
Paprotka123
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2015, o 08:07

Re: Od czego zacząć stosowanie diety aby schudnąć?

Post autor: Paprotka123 »

Dziękuje za odpowiedź, w takim razie zabieram się za siebie :) już od paru dniu zmobilizowałam się i ćwiczę w domu po pół godzinki, nawyki żywieniowe też się staram zmieniać. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post