bóle głowy

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
maria12
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2016, o 16:03

bóle głowy

Post autor: maria12 »

Witam,
Od jakiegoś czasu mam bóle głowy, błyski w oczach i drętwienie rąk. Miałam robioną tomografię, wynik był w porządku. Zrobiłam dodatkowo rezonans, oto wynik- obustronnie w istocie białej okołokomorowej pojedyncze, drobne, nieprawidłowe obszary wysokosygnałowe w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze naczyniopochodnym niedokrwiennyn lub demielinizacyjnym. Ciało modzelowate kształtne o prawidłowej morfologii sygnału. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. W obrębie struktur wewnątrzczaszkowych nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego. Nie stwierdzono objawów wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. Obustronnie w okolicy czołowo- ciemieniowej poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej. Pogrubienie błony śluzowej w sitowiu.
Dodam, że w wynikach krwi wyszedł wysoki poziom cholesterolu i niski poziom TSH.
Czy ktoś może wiedzieć co oznaczają te wyniki, czym to może być spowodowane?
Wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc..
Z góry dziękuję za pomoc.
dimedicus

Re: bóle głowy

Post autor: dimedicus »

Wyniki wskazują na nadciśnienie tętnicze oraz niedokrwienie mózgu,przyczyną może być wysoki poziom cholesterolu ale też przyczyną może być przyczyna neurologiczna.
Nie są to jakieś poważne zmiany ale przyczyną podanych ból głowy może też wynikać z przyczyny zatok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post