Poblemy z brzuchem.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Agata
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, o 22:28

Poblemy z brzuchem.

Post autor: Agata »

Mam 35 lat. Miesiąc temu nagle dostałam ataku bólu po prawej stronie jamy brzusznej przy kucnięciu. To zapoczątkowało nudności, wymioty 2 razy dziennie przez 2 dni po około pół szklanki żółci i rozwolnienie. Poszłam z tym do lekarza który przepisał mi leki przeciw wymiotne, rozwolnieniowe i no-spa. Dostałam skierowanie na badania i wszystko w normie tylko OB wyszło 20. Zaleciła też dietę (powrót do diety ponieważ rok temu miałam usunięty woreczek żółciowy z kamieniami). Sytuacja się uspokoiła ale po 2 tygodniach schylając się znowu dostałam ataku ale mniej było wymiotów i rozwolnienia. Znowu poszłam do lekarza który tym razem zrobił mi usg. Na badaniu nic nie wyszło. Wszystko dobrze. Lekarka tylko napomknęła o zapaleniu trzustki albo coś z żołądkiem. Dostałam skierowanie na rtg brzucha które jeszcze nie ma opisu. W obu zdarzeniach pobolewało mnie w okolicy żołądka, pod mostkiem i trochę brzuch. Nie biorę żadnych tabletek.
Zastanawiam się co w tej sytuacji mam robić ponieważ chciałam zrobić sobie gastroskopię ale ze względu na to że jestem osobą o ogromnych odruchach wymiotnych nie mogę. Badania z kontrastem też nie wchodzą w grę. Z kolei tomografia lub rezonans gdy mam klaustrofobię? Proszę o pomoc.
dimedicus

Re: Poblemy z brzuchem.

Post autor: dimedicus »

Gastroskopia nie jest taka problematyczna nawet przy odruchu wymiotnym,gardło jest znieczulane a po przygotowaniu do gastroskopii nie będzie wymiocin,odruch nie jest przeszkodą do gastroskopii.Można też wykonać za pomocą kapsułki endoskopowej.(połyka się kapsułkę,malutką, z kamerką)niestety badanie trwa kilka godzin i jest tu ocena od przełyku aż do jelita grubego,prywatnie jest takie badanie dosyć drogie a nie zawsze refundowane.

Bardzo możliwe że występuje tu tzw zespół po cholecystektomii,przyczyną może być oczywiście trzustka ale też infekcje bakteryjne,pasożyty,nieprawidłowa dieta,problemy trawienne a może też kamienie w przewodach żółciowych czy inne,bez dokładniejszego badania nie można jednoznacznie ocenić przyczyny.
Na dziś trzeba wdrożyć dietę oraz reżym żywieniowy(wszystko w dziale diet) można też włączyć leki neutralizujące nadmiar kwasów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post