FELOGEL NEO, dolegliwości bólowe i stany obrzękowe

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

FELOGEL NEO, dolegliwości bólowe i stany obrzękowe

Post autor: admin. med. » 21 lip 2016, o 08:43

FELOGEL NEO 1% jest produktem przeznaczonym do miejscowego użytku, który charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym. Ponadto łagodzi dolegliwości bólowe i stany obrzękowe związane np. ze stłuczeniami.

Skład:
1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego (Diclofenacum natricum).

Działanie:
Preparat działa na bazie 1% diklofenaku sodowego, który zaliczany jest do szerokiej kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz zmniejsza podwyższoną temperaturę ciała oraz łagodzi dolegliwości bólowe. Odpowiada za blokowanie syntezy prostaglandyn w wyniku zatrzymania czynności cyklooksygenazy. Ponadto wykazuje właściwości antyagregacyjne na trombocyty. Po zastosowaniu miejscowym, na skórę przyczynia się do ograniczenia obrzęku i odczynu zapalnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- skóra uszkodzona
- rany
- ciąża
- okres karmienia piersią

Wskazania:
Zaleca się stosowanie żelu w przypadku zapalenia i zwyrodnienia stawów, zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, zapalenia ścięgien, zapalenia pochewek ścięgnistych, zapalenia kaletki maziowej, zapalenia powięzi, stanów pourazowych w postaci zapalenia, zmian obrzękowych po przeciążeniach, skręceniach i stłuczeniach.

Sposób użycia:
Stosować zewnętrznie. Zaleca się wcieranie niewielkiej ilości żelu w miejscach chorobowo zmienionych. Czynność powtarzając x 3-4/24h. W zależności od wielkości powierzchni jednorazowo można stosować dawkę wynoszącą od 2 do 4 g.
Załączniki
FELOGEL-NEO.jpg
FELOGEL-NEO.jpg (2.25 KiB) Przejrzano 232 razy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post