Przewlekłe zapalenie zatok

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

Witam, od maja 2014 mam uczucie duszenia w gardle, czasem trudności w oddychaniu (zatkane zatoki). Chodziłem do 1 laryngologa, który w sumie nie dał żadnej diagnozy, brałem różne leki które nic nie pomogły. Spływała mi ciągle gęsta wydzielina do gardła i to ona była powodem duszenia, trudności w przełykaniu. Ciągle chrząkałem. W sumie jest tak do tej pory. Mam torbiel w zatoce szczękowej, laryngolog u którego się teraz leczę stwierdził, że spływająca wydzielina to sprawka tej torbieli. Będę ją miał usuwaną na wiosnę. Aktualnie niby wydzielina nie spływa, ale duszenie w gardle pozostało. Przy odwracaniu głowy w lewo, prawo, do góry czuję przy oddychaniu duszącą kulę. Ciągle chrząkam, czasem odrywa się trochę wydzieliny. Stwierdzone mam także przewlekłe zapalenie zatok. Aktualnie jedynymi lekami, które używam to dymista i nollix. Czy ta wydzielina, o ile to wydzielina mnie dusi od tak długiego czasu może być spowodowana tą torbielą? Czy może przez zapalenie zatok?
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: dimedicus »

Nie ocenię na ile jest ta torbiel duża i na ile utrudnia życie, to możną ocenić w bezpośrednim badaniu i na wykonany badaniu radiologicznym, najlepiej TK. Małe leczymy zachowawczo duże usuwa się. Jeśl gdzieś uciska na sąsiadujące struktury to taki objaw
pz5vkjh pisze: Przy odwracaniu głowy w lewo, prawo, do góry czuję przy oddychaniu duszącą kulę.
może występować.
Powstają np po infekcji czy też katarach a więc mogą się tak objawiać. Jedyną metodą się tego jest niestety zabieg.
Podany objaw
pz5vkjh pisze:czasem odrywa się trochę wydzieliny.
wynika ze stanu zapalnego.
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

Z dnia na dzień znów wydzieliny spływa coraz więcej i coraz bardziej uprzykrza to zycie.. być może zdecyduję się na usuwanie torbieli w styczniu, choć nie będę miał wtedy bardzo czasu. Chciałbym zapytać właśnie w jaki sposób odbywa się takie usuwanie torbieli z zatoki szczękowej? Pani laryngolog stwierdziła, że zrobi to w sposób sinusowy?
admin. med.

[Link] Usunięcie torbieli zatoki szczękowej

Post autor: admin. med. »

Jak sie przeprowadza zabieg,wprowadziłem na
usuniecie-torbieli-zatoki-szczekowej-si ... t1952.html
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

No tak, ale bardziej chodziło mi o jakiś opis, bo film nie zbyt dużo mi mówi, chciałbym wiedzieć np ile by trwała hospitalizacja, o ile by takowa była itp
dimedicus

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: dimedicus »

Zabieg zwykle przeprowadza się z dostępu nadkłowego(okolice kła) w znieczuleniu ogólnym.Po zabiegu pozostawia się drenaż i zszywa.Podaje się antybiotyki
Hospitalizacja uzależniona jest od stanu pozabiegowego i może być to 3 lub więcej dni.Zwolnienie na 2 tygodnie.
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

Ok, dziękuję bardzo. Niestety znów cały czas odczuwam uciskanie w gardle, czasem bardziej czasem mniej, ale jest to strasznie uciążliwe, o ile to od tego cholerstwa :(
carboczar

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: carboczar »

Niepotrzebna nerwica, raczej zająć się czymś aniżeli tylko myśleć nad tym
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

Tak, to pewnie przez nerwice miałem dziś całe gardło w białej wydzielinie ;)
pz5vkjh
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, o 22:52

Re: Przewlekłe zapalenie zatok

Post autor: pz5vkjh »

Teraz od niedzieli dodatkowo doszła tak jakby lekka opuchlizna twarzy po lewej stronie (tam gdzie znajduje się torbiel) czasami mnie pobolewa, ale ciągle mam tam dziwne uczucie zwisania czegoś po tej lewej stronie i spuchnięcia. Również trochę pod nosem po lewej stronie mam takie dziwne uczucie jakby mi tam coś podeszło. Wizytę u laryngologa mam umówioną na poniedziałek. Czy to może być od tej torbieli?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post