Straszny ból kości stopy

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

Witam
Postaram się opisać od początku problem.
jakiś rok może nawet dłużej jechałem autem i podczas postoju nocnego zasnołem ale wygodnie , obudziłem się rano ze strasznym bólem prawej stopy a dokładnie z lekką opuchlizna prawej kostki i silnym bólem tejże kostki. Nic sobie ztego nie zrobiłem bo myślałem że może źle stanołem choć nie pamiętałem .
Jakiśczas temu ten sam problem się powtórzył ale już w domu rano wstałem z silnym bólem tej samej kostki. znowu sobie jakieś tabletki przeciwbólowe zjadłem przez parę dni i przeszlo , ale problem pojawił się znowu trzy tygodnie temu tzn wstaje rano z lekkim bólem tej samej kostki i z dnia na dzień rano ból stawał sie coraz silniejszy , coraz bardziej widoczna opuchlizna prawej kostki , chodzenie czy stawanie na prawej nodze stało się bardzo kłopotliwe nie poszedłem do lekarza bo myślałem że znowu samo przejdzie no i przeszło ale dwa dni temu wstaje rano znowu z lekkim bólem ale już nie kostki tylko kości prawej stopy od góry tak lekko po prawej stronie i ból jest taki jak by mi ktoś wbił gwoździa od góry w stopę lub młotkiem uderzył a już podczas wstawania czy chodzenia ból jak nie wiem co.
co to może być?
Powyższe pojawiło się w marcu tego roku i wcześniej (wmarcu położyli mnie do szpitala bo stwierdzili zapalenie zakrzepowe żył , ale badanie doplera w szpitalu wykazało że żyły mam zdrowe , potem po wyjściu pojechałem do kliniki chorób naczyniowych prywatnie się przebadac i doktor nauk też stwierdził że żyły mam w porządku bez zmian zakrzepowych i stwierdził że to może być od zmian kręgosłupa - jakis nacisk na nerwy "korzonkowe")
Minęłó 2.5 miesiąca i znowu mam strasznie silny ból w prawej stopie lecz na początku ból pojawił się ( i to straszny) w tylnej części stopy na wiąziadle pięty achillesa teraz boli troszkę mniej ale za to przeniósł się znowu w to miejsce na wierzchniej czyli górnej części stopy w poprzednie miejsce. Ból jest tak silny że nie idzie chodzić nawet po zażyciu Diclo Duo raz dziennie. wczoraj byłem u lekarza rodzinnego i znowu inna diagnoza lecz do potwierdzenia bo pobrali krew na mocznik i jeszcze dodatkowo na 6 innych wzorców no i jeszcze dodatkowo na BORELIOZE . Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem - czy ktos jest w stanie mi pomóc bo już nie wiem do jakiego lekarza w okolicy mam jechać.
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Psycholina »

Całkiem możliwy jest nacisk na nerwy korzonkowe, dlatego proponuję udać się jeszcze raz do lekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa. Warto też poczekać na owe wyniki.
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

tak , jutro mam do odebrania pierwsze wyniki te na mocznik i cos tam jeszcze no a co za tym idzie konsultacja u lekarza rodzinnego , a za dwa tygodnie mam odebrać wyniki te na ImG i jeszcze jedne ( nie pamiętam dokładnie jak one się nazywały) na boreliozę - krew odesłali do badań w szpitalu chorób zakaźnych w Toruniu
w międzyczasie udam się na prześwietlenie RTG kręgosłupa i udam się na konsultację ze zdjęciem zobaczymy co wyjdzie
ból jest niesamowity tak jak pisałem wcześniej : ścięgno boli jakby ktoś je naprężył a kość stopy boli jakby ktoś młotkiem przywalił
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

Przepraszam za post pod postem ale odebralem dziś wyniki krwi (te pierwsze) i okazalo się , że mam wysoki stan mocznika ( norma mniej niz 7 a u mnie 10 jednostek) więc jestem chory na Dne Moczanową . I mam nadzieję , że nie jest to poważna choroba choć wiąże się z dieta - jak najmniej mięsa , alkoholu - a na tę chwile dostalem na zbicie mocznika lek w tabletkach pod nazwą Milurit 100mg.
Co sądzicie na temat tego leku i o tej chorobie to poważnę ?
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Psycholina »

Dna moczanowa jest tzw. chorobą dobrobytu, jej atak pojawia się najczęściej rano po obfitym posiłku z alkoholem zwykle występująca u osób ok. 40r.ż. Objawy to ostry atak bólu jednego lub czasem kilku stawów.
Co do diety - odpada wszystko co ma puryny i aminokwasy czyli mięso (zwłaszcza podroby i dziczyzna), rośliny strączkowe, kakao.
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

No to pieknie....

Akurat mięso i kakao bedzie mi najbardziej ciężko odrzucić z menu
Uwielbiam i dużo jadłem pasztetów , dość często piwko a w weekendy mocniejszy alkohol.
Będzie cięzko się przestawić.

Przeczytałem w internecie że jest to choroba dziedziczna czy to prawda bo u mnie w rodzinie nikt nie kojarzy aby ktoś wcześniej czy to z jednej czy drugiej strony miał cos podobnego.
No i najważniejsze pytanie : czy gdybym nie zmienił trybu życia to co mi grozi jakie mogą byc tego konsekwencje , jak często będą się powtarzać bóle?
gdyby ktoś czytał ten post a znał stronkę z rozpisaną dietą lub choć jakie produkty można jeść bez ograniczeń to będę wdzięczny jak zapoda linka.
Meneus

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Meneus »

Jeżeli nie będziesz stosował się do diety to bóle mogą się nasilać, występować coraz częściej, może dojść do bardzo przykrych groźnych dla życia i zdrowia komplikacji.
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

ból nie przechodzi już od 3 tygodni biorę na tę dnę moczanową lek o nazwie Milurit 100mg i nic mi nie przechodzi boję się że zostanie mi to na stałe lub poważnie uszkodzi mi staw
do jakiego lekarza specjalisty mam się udać jak nazywa się taki lekarz od tych chorób ?
bo nasi lekarze w naszym miasteczku nie radzą sobie z tym
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Psycholina »

Jest to choroba metaboliczno-reumatyczna, więc do wyboru albo internista albo reumatolog.
Kemuel
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2016, o 19:41

Re: Straszny ból kości stopy

Post autor: Kemuel »

dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post