Profilaktyka jamy ustnej dla kobiet

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

Profilaktyka jamy ustnej dla kobiet

Post autor: admin. med. »

Jama ustna pod kontrolą

Większość z nas doświadcza dolegliwości ze strony jamy ustnej. Jedną z ich przyczyn jest niewystarczająca higiena. Rzadko stosujemy się do zaleceń, by myć zęby przez minimum 3 minuty.

Codzienni wrogowie

Jama ustna jest codziennie narażona na liczne dolegliwości. Mogą je powodować bakterie lub płytka nazębna. Szkodzimy sobie także spożywając zbyt gorące pokarmy, sięgając po papierosy i alkohol czy stosując dietę ubogą w wartości odżywcze. Wrogami naszej jamy ustnej są zbyt twarde szczoteczki i źle dopasowane protezy zębowe. Grożą nam ponadto różnorakie skaleczenia i wysuszenie śluzówki.

Kobiecy problem i nie tylko…

Gdy nie dbamy o jamę ustną, odwdzięcza nam się ona różnymi problemami. Wśród nich znajduje się nieświeży oddech, zapalenie i krwawienie dziąseł, afty, drożdżyca czy ostatecznie paradontoza. Więcej takich przypadków odnotowuje się wśród kobiet. Może to mieć związek ze zmianami hormonalnymi, które zmieniają PH śliny – np. w czasie ciąży lub menopauzy. Łączy je jedno: zwykle bywają bardzo dokuczliwe. Pod żadnym pozorem nie wolno ich bagatelizować, gdyż mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń.

Optymalna terapia

Codzienne szczotkowanie zębów to za mało, żeby utrzymać doskonały stan jamy ustnej. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty dostępne w aptece, aby zapobiec pojawieniu się dolegliwości lub skutecznie je wyleczyć. Kompleksową i optymalną ochronę zapewni nam preparat Baikadent – w zależności od potrzeby: w postaci płynu lub żelu.

Sprzymierzeńcem codziennej profilaktyki chorób dziąseł, przyzębia i jamy ustnej jest płynna postać Baikadentu. Ma ona działanie pielęgnujące i łagodzące, zapewnia świeży oddech i pozwala na dokładnie oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Nie wymaga rozcieńczania, nie zawiera alkoholu przez co jest łatwa szybka i łagodna w użyciu.

Z kolei Baikadent w postaci żelu to lek wskazany w stanach zapalnych lub urazach śluzówki jamy ustnej. Jest on zalecany także do regeneracji tkanki dziąsłowej po zabiegach stomatologicznych. Obie formy preparatu zawierają w swym składzie tarczycę baikalską, która działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Więcej informacji o leku Baikadent znajdziesz na ratunekdladziasel.pl

Zapamiętaj!

1. Stosuj dietę bogatą w witaminy z grupy B, witaminę C i żelazo.
2. Ogranicz podjadanie między posiłkami, gdyż podnosi ono poziom kwasów w ustach.
3. Obserwuj stan jamy ustnej i szybko reaguj. Do codziennej pielęgnacji stosuj płyn Baikadent miętowy, a gdy pojawi się podrażnienie lub stan zapalny sięgnij po Baikadent w postaci żelu.


Baikadent żel: Skład: 100 g żelu zawiera: zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis – 0,577 g, Wskazania: w leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich, w profilaktyce chorób przyzębia, w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej (również przy urazach spowodowanych przez protezy). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na parahydroksybenzoesanymetylu i propylu lub którykolwiek ze składników preparatu. Lek wydawany bez recepty. Podmiot odpowiedzialny: WZZ Herbapol Wrocław SA
źródło: kobieta.pl/zdrowie/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post