Endodoncja - leczenie kanałowe

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

Endodoncja - leczenie kanałowe

Post autor: admin. med. »

Rozwój nowoczesnej stomatologii dba o zachowanie jak największej ilości własnych zębów. Trendowi temu towarzyszą wymagania pacjentów ukierunkowane bardziej na zachowanie zębów na ich usuwanie i zastępowanie uzupełnieniami protetycznymi. Szanse na uratowanie zęba, chorobowo zmienionego przez drobnoustroje i ich toksyny daje nam ENDODONCJA.

Dzięki nowoczesnej endodoncji wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno było skazane na usunięcie możemy uratować. Leczenie endodontyczne potocznie przyjeto nazywać leczeniem kanałowym. Upraszczając, proces tego leczenia polega on na usunieciu zainfekowanej lub martwej miazgi - "nerwu", oczyszczeniu kanału i wypełnieniu go.

Nowoczesne trendy i załozenia endodoncji znacznie rozszerzają możliwości wyleczenia trudnych przypadków związanych z chorobami miazgi. Zastosowanie zarówno mechanicznego, jak i chemicznego opracowania kanałów, dążenie do poszerzenia kanałów na całej długości i szczelne wypełnienie kanałów metodą termoplastyczną, dają szansę pozostawienia wyleczonego zęba na lata.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów oferujemy państwu najnowszy sprzęt pozwalający na profesjonalne przeprowadzenie leczenia endodontycznego. Do leczenia "kanałowego" wykorzystujemy nieocenione w leczeniu mikroskopy zabiegowe firmy Leica. Dzięki temu urządzeniu możemy zlokalizować liczne ujścia kanałowe, które są niewidoczne gołym okiem, a odkrycie dodatkowego kanału korzeniowago staje się często realne. Stosując mikroskop możemy wręcz „zajrzeć” do wnętrza kanału i pod kontrolą wzroku przeprowadzić prawidłowe leczenie.

Mikroskop zabiegowy pomaga Lekarzowi w:
znalezieniu dodatkowych kanałów
zamknięciu perforacji w świetle kanału
zdiagnozowaniu złamania korzenia
usunięciu złamanego narzędzia
wydobyciu z kanału starego sztyftu lub wkładu

W prawidłowym opracowaniu kanałów, przed ich wypełnieniem , naszym lekarzom towarzyszy zawsze endometr, aparatura diagnozująca i ściśle określająca długość kanału . Ponadto w opracowaniu systemu kanałowego pomagają nam niklowo-tytanowe narzędzia do mechanicznego opracowania kanałów (K3 , Bio-RaCe) łączące małą podatność na złamania ze świetnym oczyszczeniem kanału korzeniowego nadając mu odpowiedni kształt do wypełnienia.

Szczelne wypełnienie kanałów w największym stopniu zapewnia "ciekła gutaperka" , czyli system opierający się na wypełnieniu kanału termoplastycznym materiałem. Dzięki swojej półpłynnej strukturze materiał zostaje skondensowany tak, aby szczelnie wypełnił opracowany kanał nie pozostawiając przy tym pęcherzyków powietrza. Ponadto takie wypełnienie chroni cały system korzeniowy wraz z kanalikami bocznymi, nie pozostawiając miejsca do kolonizacji bakterii.

Osiągnięcie pełnego sukcesu w leczeniu endodontycznym jest zasługą:
Dokładnego oczyszczenia kanałów korzeniowych z drobnoustrojów i resztek martwej miazgi
Nadania kanałom stożkowatego, zwężającego się ku wierzchołkowi kształtu, pozwalającego na dokładne wypełnienie.
Szczelnego wypełnienia czyli zamknięcia systemu kanałowego, chemicznie nierozpuszczalnymi materiałami.
więcej:medoral.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post