[Film] Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
admin. med.

[Film] Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Post autor: admin. med. »

Jak prawidłowo wykonać test ciążowy, oraz pierwsze objawy ciąży - 40 tygodni do szczęścia
Dzisiaj powiem o pierwszych symptomach ciąży. 4 tydzień to jest moment, kiedy zarodek zagnieżdża się już w macicy i już możemy odczuwać pierwsze symptomy ciąży. Często kobiety mylą objawy ciąży z objawami miesiączki. Ja np. miałam bóle brzucha i podbrzusza, byłam rozdrażniona, bolały mnie piersi, oraz spóźniał mi się okres co jest pierwszym symptomem. Co jeszcze, o objawach ciąży. Przede wszystkim może być nam niedobrze, możemy wymiotować. Ja na przykład nie miałam w ogóle wymiotów, a dopiero 6-7 tygodniu ciąży było mi niedobrze. Głównym objawem przed zrobieniem testu był ból w podbrzuszu i ogólne rozdrażnienie. Ja np. miałam bardzo drażliwe piersi, tak, że nawet nie mogłam ich nakryć kołdrą.
Jeśli chodzi o czwarty tydzień ciąży to właśnie w tym tygodniu zarodek zagnieżdża się w macicy. Zygota błyskawicznie się dzieli i wędruje w kierunku macicy. Już 8 dni po zapłodnieniu nowe życie liczy około 200 komórek, które zaczynają się specjalizować w funkcjach jakie będą pełnić. Komórki dzielą się na 3 warstwy z których powstają najważniejsze organy. W 4-tym tygodniu pęcherzyk może być już widoczny gołym okiem, bo ma 3 milimetry.
Ja w momencie, gdy już bolał mnie brzuch na miesiączkę, weszłam w Internet i sprawdzałam pierwsze symptomy ciąży, żeby sprawdzić czy jestem w ciąży, oraz jakie obawy miały inne dziewczyny. Właściwie każda z nas jest indywidualna i każda może i te objawy ma podobne, jak np. ból brzucha, który ma każda dziewczyna. Na początku miałam ogromny ból brzucha i byłam przekonana, ze zaraz dostanę miesiączkę. Za 2 dni zrobiłam test, który wyszedł pozytywnie i okazało się, że jestem w ciąży. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak prawidłowo robi się test ciążowy. W trakcie kiedy robi się ten test, jesteśmy mega zdenerwowane i czasem wypada nam z głowy jak ten test właściwie trzeba zrobić. Jest ulotka, jest wszystko, a i tak robimy to bardzo chaotycznie i taki test jest do wyrzucenia. Więc dzisiaj pokażę Wam jak się robi test ciążowy. Kupiłam 2 testy specjalnie: test płytkowy i test strumieniowy. Ja Wam dzisiaj pokażę jak ten test wykonać. Pamiętajcie, aby test ciążowy wykonywać rano po przebudzeniu z pierwszego moczy, który oddacie. Zacznijmy od testu strumieniowego. Otwieramy pudełeczko, w którym jest torebeczka, która trzeba przedrzeć i z tej torebeczki wyjmujemy taki test. W każdym teście znajduje się ulotka, którą warto przeczytać na spokojnie. Tutaj jest napisane, że jest to wysoce czuły test ciążowy, do wykrywania hormonu HCG, który występuje w moczu kobiety w ciąży. Taki test otwieramy i tutaj jest taka końcówka, którą należy podstawić pod strumień moczu i siusiacie przez 10 sekund. Test można również włożyć do moczu zebranego w kubeczku na 10 sekund. Trzeba odczekać aż pojawi się ta pierwsza kreska i jakieś 2,5 minuty później pojawia sie druga kreska i to oznacza ciążę. Jeśli jest jedna kreska tz,, że nie jesteś w ciąży, natomiast nie jest to regułą. Pamiętajcie, że trzeba to sprawdzić u ginekologa. Jeśli okres dalej się spóźnia i coś się dzieje to warto to sprawdzić u ginekologa lub z testu krwi. Często dziewczyny mają tak, że pojawia im się jedna kreska, a druga jest bardzo lekko zabarwiona, czyli jest bardzo delikatna, co też oznacza ciążę. Przejdźmy teraz do testu płytkowego, czyli najpierw potrzebny nam będzie mocz w pojemniczku. Rano po przebudzeniu pierwszy mocz zbieramy do pojemniczka. To jest akurat test, który jest nie zrobiony. Jest jeden test, który jest szczelnie zamknięty oraz ulotka. Do tego testu jest również dołączony pojemniczek na mocz. Jest malutki, ale możemy wziąć własny pojemnik. Otwieramy test i bierzmy płytkę. Kolejnym ważnym elementem jest pipetka, którą pobierzemy mocz. Jak się ten mocz pobiera: ściskamy tutaj delikatnie i zanurzamy w moczu i nabiera się. Tutaj skraplamy jakieś 4 kropelki moczu. Obok pojawi się pierwsza kreska, czyli test. Raz, dwa, trzy, cztery i w tym momencie już sobie robimy ten test ciążowy, który ładnie się zapełnia. Na każdej ulotce: wynik negatywny - jedna kreska, wynik pozytywny - dwie kreski, brak kresek - błędnie wykonany test. Mi się wydaje, że to chyba wszystko w tych testach ciążowych na dzisiaj. Jeżeli macie jakieś pytania, to oczywiście możecie je zadać również na naszym Fanpage-u.,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post