Otępienie, problemy ze znalezieniem słów

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
olla
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2016, o 08:25

Otępienie, problemy ze znalezieniem słów

Post autor: olla »

Witam,
Mam 35 lat Mam od 10 lat własną firmę agencję nieruchomości. Sporo pracuję - bardzo lubię moją pracę. Jestem osobą kontaktową. 10 lat temu wróciłam z Anglii gdzie pracowałam 5 lat.
Moj problem zaczął się po powrocie do kraju. Otóż zauważyłam, iż zaczyna mi brakować polskich słów nie tych wyszukanych- prostych wyrazów życia codziennego. Ponieważ zdarzało się to sporadycznie przypisywałam to rozłące i używaniu języka angielskiego, pomyślałam że problem minie jak się przestawię na używanie jedynie jęz polskiego. Nadmienię iż w `Anglii i tak więcej mówiłam po Polsku, gdyż wyjechałam z polskim towarzystwem. Nie czytam książek, zawsze wiedza mi słabo wchodziła do głowy głównie z przedmiotów ścisłaych. Obecnie oglądając wiadomości muszę kilka razy przewijać informacje aby zrozumieć o co dokładnie chodzi.
Jednak problem sie nasilał i zapominanie podstawowych wyrazów zdarzało się coraz częściej w obecnej chwili prosta rozmowa z mężem, klientem czy koleżanką sprawia mi trudność gdyż ciągle brakuje mi słów i zamaist tych właściwych używam innych które niekiedy nie pasują bądż się zacinam.
Przy tym wszytkim czuję iż nie mogę sie skupić np. opowiadajc jakąś historię tracę watek w szczególności jak mała rzecz mnie rozproszy - kompletny brak podzielności uwagi. Zawsze miałam z tym problem ale obecnie to sie nasiliło. Temu wszytkiemu towarzyszy ucisk w skroniach. Czuję brak świeżości umysłu, jakby coś przygniotło mój umsł. Czasmi czuję się dobrze jednak musze być wypoczęta i wypić mocniejszą kawkę wtedy problem na chwilę znika.
Zrobiłam badanie rezonans magnetyczny bo przeraziłam się że może coś zjada mój mózg natomiast nie wyszło raczej nic grożnego. Nie wiem czy rezonas mag. wykrywa wszytie choroby mózgu ? czy nalezy zrobić jakieś badanie dodatkowe?
Mój dziadek chorował na Aizhaimera u taty zauważam bardzo duże roztragnienie i jakby powoli miał swój świat, jego wypowiedzi są nie na temat i nudzą rozmówcę. Czy to moze być genetyczne? Proszę o wskazówki.
drTeresa

Re: Otępienie, problemy ze znalezieniem słów

Post autor: drTeresa »

Czy RM wykonano z kontrastem? czy wykonano badanie EEG czy jakieś inne badania w tym krwi,badanie tarczycy, też cholesterol,panel wątrobowy,na pasożyty,badanie Dopplera tętnic szyjnych. Jak rozumiem przy nadziei pani nie jest.
A tak na marginesie,kiedy pani miał dłuższy urlop i ile? jak z regularnością żywienia?

Wbrew pozorom zaburzenia pamięci nie pierwszym objawem Alzheimera a raczej zaburzenia w zachowaniu i muszą się objawiać co najmniej pół roku.

Jest pani w grupie ryzyka choroby Alzheimera z przyczyn genetycznych ale tu trzeba było wykonać badania genetyczne czy występuje któraś z mutacji genowej jak PS1, PS2 czy genu APP
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post