[Film] Co powoduje nietrzymanie moczu ?

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

[Film] Co powoduje nietrzymanie moczu ?

Post autor: admin. med. »

Czynniki ryzyka nietrzymania moczu film
Nietrzymaniem moczu nazywamy niezależny od naszej woli wypływ moczu przez cewkę moczową o takiej częstości i w takiej ilości, że staje się to istotnym problemem zdrowotnym lub społecznym. Objaw ten zazwyczaj utrzymuje się przez wiele miesięcy, często nawet lat, co znacząco utrudnia codzienne życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Wyróżniamy kilka rodzajów tego schorzenia, a każdy z nich ma nieco inne przyczyny. *wysiłkowe nietrzymanie moczu, *naglące nietrzymanie moczu, *nietrzymanie moczu z przepełnienia, *mieszane.

Ponieważ najczęściej spotykanym typem nietrzymania moczu jest tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu, omówimy dokładniej czynniki ryzyka jego powstania.

Pierwotnymi przyczynami wysiłkowego nietrzymania moczu są zdarzenia (takie jak ciąża i poród), które powodują bezpośrednie uszkodzenie mięśni dna miednicy, nerwów lub uszkodzenie innych struktur podtrzymujących miednicę (mięśni i tkanki łącznej).

Do czynników przyczyniających się zaliczamy: *otyłość, *zaparcia, *palenie tytoniu, *zakażenia dróg moczowych, *choroby neurologiczne (np. udar, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane), *niektóre leki (leki moczopędne, psychiatryczne, przeciwzapalne).

O to, jakie są przyczyny nietrzymania moczu oraz dlaczego dotyczy to głównie kobiet, zapytaliśmy ginekologa, profesora Włodzimierza Baranowskiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post