Chory na nowotwór kompendium leczenia bólu

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Chory na nowotwór kompendium leczenia bólu

Post autor: admin. med. »

Książka „ Chory na nowotwór- kompendium leczenia bólu” jest dziełem zespołu autorów, wybitnych lekarzy specjalistów, którzy w codziennej pracy pomagają uśmierzyć ból wywołany chorobą nowotworową, jej leczeniem lub współistniejącymi schorzeniami.

Ból jest u chorych na nowotwory najczęstszym i najbardziej dokuczliwym objawem. Towarzyszy niemal wszystkim nowotworom i wszystkim stadiom ich zaawansowania; jest skutkiem nie tylko postępującej choroby, ale także wielu zabiegów diagnostycznych i leczniczych. Cierpiący chory staje się rozdrażniony, traci samodzielność i zdolność do wykonywania codziennych czynności, oddala się od najbliższych, często rezygnuje z leczenia. Zwalczanie bólu nowotworowego ma zatem u chorych na nowotwory fundamentalne znaczenie.
Niska jakość walki z bólem nowotworowym wynika często z braku właściwej komunikacji między chorym i lekarzem, strachu przed zlecaniem silnych leków przeciwbólowych, a także z niezrozumiałych barier administracyjnych.


„Chory na nowotwór- kompendium leczenia bólu” jest książką skierowaną do wszystkich lekarzy, nie tylko onkologów i anestezjologów. Z korzyścią te książkę powinny brać do ręki pielegniarki i wolontariusze pracujacy w hospicjach i oddziałach opieki paliatywnej. Wiele ciekawych informacji mogą znaleźć sami chorzy i osoby im bliskie.
Załączniki
chory-na-nowotwor-kompendium-leczenia-bolu.jpg
chory-na-nowotwor-kompendium-leczenia-bolu.jpg (2.83 KiB) Przejrzano 619 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post