Krwawienia z przewodu pokarmowego

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Krwawienia z przewodu pokarmowego

Post autor: admin. med. »

Książka Krwawienia z przewodu pokarmowego, która trafia właśnie do polskich czytelników, jest znakomitym opracowaniem dotyczącym ważnego problemu w gastroenterologii.

Autorzy w sposób bardzo dokładny, oparty na rzetelnym przeglądzie literatury, a jednocześnie bardzo praktyczny, przedstawili podstawowe problemy dotyczące epidemiologii, diagnostyki oraz zasad postępowania w krwawieniach z górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a także w krwawieniach z jelita cienkiego.

Ogromna zaletą książki jest przedstawienie czytelnych algorytmów postępowania, które niewątpliwie będą przydatne zarówno lekarzom gastroenterologom, chirurgom, jak i wszystkim tym, którzy w trakcie dyżurów zetkną się z problemami krwawienia z przewodu pokarmowego.

Autorzy przedstawiają także oparte na literaturze schematy postępowania w przypadku niewyjaśnionych krwawień z przewodu pokarmowego, stanowiących często prawdziwą zagadkę diagnostyczną.

Dodatkową zaletą tego opracowania jest pokazanie mechanizmów i zasad prawidłowego planowania badań klinicznych dotyczących problemu diagnostyki i leczenia krwawień, co niewątpliwie ułatwia krytyczną analizę przedstawionej literatury, a jest rzadkością w podręcznikach medycznych.

Książka Krwawienia z przewodu pokarmowego zyska wielu czytelników, zarówno wśród lekarzy bezpośrednio zaangażowanych w postępowanie interwencyjne w przypadku krwawień z przewodu pokarmowego, jak i wszystkich tych, którzy na co dzień muszą zaplanować diagnostykę niewyjaśnionej niedokrwistości.

prof. dr hab. med. Grażyna Rydzewska, przedmowa do książki Krwawienia z przewodu pokarmowego
Załączniki
krwawienia-z-przewodu-pokarmowego.jpg
krwawienia-z-przewodu-pokarmowego.jpg (2.4 KiB) Przejrzano 729 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post