Primolut Nor a okres

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Bad_medicine
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2016, o 23:30

Primolut Nor a okres

Post autor: Bad_medicine »

Dzień dobry.
Mam dosyć nietypową sytuację związaną z lekiem Primolut Nor oraz kilka pytań. Potrzebuję pomocy, a nie jestem w stanie aktualnie skontaktować się z lekarzem.
Lek ten dostałam z powodu plamień w cyklu oraz grubego endometrium. Wg zaleceń lekarza, miałam go brać 10 dni po dwie tabletki dziennie. Pani doktor uprzedziła, że okres może przyjść w trakcie brania i może być bardziej obfity niż zwykle. Trzeciego dnia brania tabletek dostałam, jak mi się wydawało, okres. Przerwałam wtedy zażywanie tabletek. Trwał on jeden dzień, był raczej skąpy, następne dwa dni to było lekkie plamienie. Trzeciego dnia po odstawieniu tabletek nastąpiło kolejne krwawienie, mocniejsze, które w kolejnych dwóch dniach przybrało naprawdę bardzo obfitą formę z licznymi skrzepami (błoną śluzową?) oraz ogromnym bólem w podbrzuszu. Trwa czwarty dzień, stopniowo łagodnieje.

Moje pytania są następujące:
Czy jako pierwszy dzień cyklu przyjąć mam pierwsze czy drugie krwawienie? Kolejną dawkę leku mam zacząć zażywać w 14 dniu cyklu.
Czy jeżeli to pierwsze było plamieniem, to w sytuacji, gdyby w kolejnym miesiącu zażywania także wystąpiłoby plamienie, nie przerywać zażywania leku?
W czasie spodziewanej przyszłej miesiączki mam bardzo ważny wyjazd i nie mogę być wyłączona z życia przez dwa dni, jak to miało miejsce teraz. Czy podczas tego typu leczenia mogłabym przedłużyć branie Primolutu o kilka dni czy jest to zabronione? Oraz czy gwarantuje mi to przesunięcie spodziewanej miesiączki?

Proszę o odpowiedzi, jest to dla mnie bardzo ważne.
dimedicus

Re: Primolut Nor a okres

Post autor: dimedicus »

Bad_medicine pisze: pierwszy dzień cyklu przyjąć mam pierwsze krwawienie?
odpowiada też więc i na drugie pytanie
Bad_medicine pisze:Czy podczas tego typu leczenia mogłabym przedłużyć branie Primolutu o kilka dni
tak
Bad_medicine pisze:Oraz czy gwarantuje mi to przesunięcie spodziewanej miesiączki?
tak
Bad_medicine
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2016, o 23:30

Re: Primolut Nor a okres

Post autor: Bad_medicine »

Dzień dobry, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jestem po dwóch cyklach z Primolutem, były one bardzo długie (9 i 12 dni), a także 2-3 dni były bardzo obfite. Obecnie, w trzecim cyklu, biorę Duphaston 1x dziennie od 15 do 26 dnia cyklu. Po raz kolejny niestety mam ważny wyjazd, który wypada w terminie miesiączki, a jej intensywność nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Wizytę u ginekologa mam po powrocie z wyjazdu.
Czy aby zmniejszyć jej obfitość mogłabym doraźnie zastosować lek Hemorigen? Jeśli tak, to powinnam zacząć z pierwszym dniem okresu czy może wcześniej? Oraz w jakiej dawce powinnam go stosować? Ulotka podaje 1-2 tabletki 3x dziennie.
Dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Primolut Nor a okres

Post autor: dimedicus »

Nie przeciwwskazań,podane leki nie wchodzą też w interakcje.
Stosować wg instrukcji ale nie dłużej jak 4 dni
Bad_medicine
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2016, o 23:30

Re: Primolut Nor a okres

Post autor: Bad_medicine »

Dziękuję za odpowiedź.
Czy w sytuacji gdy najbardziej obfite dni wypadają w środku długiego cyklu powinnam zacząć od pierwszego dnia okresu? Odnoszę się tutaj do informacji o stosowaniu maksimum 4 dni.
Oraz czy po zaprzestaniu stosowania po 4 dniach okres nie przyjdzie ze zdwojoną siłą? Pytam, gdyż takie informacje znalazłam w sieci.
dimedicus

Re: Primolut Nor a okres

Post autor: dimedicus »

Bad_medicine pisze:Oraz czy po zaprzestaniu stosowania po 4 dniach okres nie przyjdzie ze zdwojoną siłą? Pytam, gdyż takie informacje znalazłam w sieci.
może ale nie musi,są to sprawy idywidualne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post