Zgaga i inne objawy

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
xyz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2016, o 14:29

Zgaga i inne objawy

Post autor: xyz »

Od półtora roku mam częste zgagi, szczególnie w nocy. Ostatnio dołączył do tego ból za mostkiem nasilający się przy połykaniu, który po jakichś 2 tygodniach i zrobieniu małej diety zniknął. Zgagi są nadal. Chcę wybrać się z tym do lekarza, ale jestem totalnie skołowany. Idę prywatnie bo i tak nie mam ubezpieczenia (pracuję na umowę o dzieło).

Nigdy nie chodziłem do lekarzy z innych powodów niż grypa lub przeziębienie. Przez to jestem teraz totalnie skołowany. Czy mam wybrać się do internisty, czy od razu do gastrologa? Nie ukrywam że koszty grają rolę. Jeśli mam zapłacić 100zł u internisty, żeby ten po prostu skierował mnie do gastrologa, to chyba gra nie warta świeczki.

Inna sprawa to koszt wizyty u gastrologa, bo widzę że ceny samej konsultacji wahają się od 120 do nawet 200zł. Wobec tego bardzo bym prosił jakiegoś dobrego człowieka żeby polecił mi dobrego gastrologa w Krakowie, który nie wyczyści totalnie mojego portfela. Dziękuję i pozdrawiam.
dimedicus

Re: Zgaga i inne objawy

Post autor: dimedicus »

Dobrą opinia cieszy się dr.Gniady Jadwiga czy dr.Augustyn Monika,niestety czym lepszy lekarz tym droższy.
Jeśli więc prywatnie to od razu do gastrologa
Objawy wskazują na refluks.Wskazane stosować reżym żywieniowy oraz dietę przy refluksie(zgadze) wszystko w dziale diet.
Sypiać z głową uniesioną wyżej od żołądka.Do tego stosować leki neutralizujące kwasy żołądkowe oraz poprawiające perystaltykę jelit.Leki takie można też zakupić w aptece bez Rp,stosuje się na pół godziny przed posiłkiem 1 lub 2 x dn.Można dodatkowo stosować leki dorywczo w czasie wystąpienia zgagi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post