Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
JcBb
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:13

Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: JcBb »

Witam,

Półtora tygodnia temu (wtorek 26 lipca) moja partnerka (lat 32) wróciła z fitnessu. W środę (27 lipca) od rana bolały ją mięśnie, jednak zrzucała to na fakt treningu i ew. zakwasów. Zakwasy jednak nie przeszły i w piątek (29 lipca) mięśnie nóg i rąk bolały jeszcze bardziej. Czuła się jakby była co najmniej po maratonie, dodatkowo pojawiły się u niej afty. W sobotę nastąpiło nasilenie objawów, słaniała się praktycznie na nogach, nie była się w stanie wysłowić ze względu na spuchnięcie języka i afty. W poniedziałek (1 sierpnia) zrobiła badania krwi i moczu. Wyszła podwyższona kinaza kreatynowa 460 przy normie 167, która z tego co wyczytaliśmy wskazuje na uszkodzenie mięśnie, oraz limfocyty 60 przy normie 45. Stwierdziliśmy, że być może to kwestia przemęczenia i niewyspania (mamy 1,5 roczne dziecko, które stale wymaga uwagi).

Jednak, wieczorem tego samego dnia (1 sierpnia) ja, lat 33 zacząłem odczuwać ból prawego bicepsa, mimo, że nie było możliwości, żebym go w jakikolwiek sposób nadwyrężył. W kolejnych dniach było coraz gorzej, ból obydwu rąk i nóg. Dzisiaj nie byłem w stanie utrzymać długopisu. Podobnie jak w przypadku mojej partnerki u mnie też się pojawiły afty, mimo, że do tej pory takowych chyba nigdy w życiu nie miałem.
Zrobiłem dzisiaj rano morfologie krwi i mocz, wszystko w normie.

Jakieś pomysły co to mogło być? Jakie jeszcze ew. badania powinniśmy zrobić, żeby dowiedzieć się co to było?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: dimedicus »

Badań żadnych bakteriologicznych nie wykonano?Podejrzewam infekcję wirusową czy bakteryjną
Przyczyna może być zapalenie mięśni która może wystąpić przy różnych rodzajach chorób nawet przeziębienia czasem zatrucia.
JcBb
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:13

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: JcBb »

Żadnych pod kątem bakterii czy wirusów.
Jakiego rodzaju ew. badania powinniśmy pod tym kątem zrobić?
dimedicus

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: dimedicus »

Przy takim stanie konieczne jest udać się do swojego lekarza który zleci odpowiednie badania, tym bardziej że ten stan trwa już za długo bez diagnostyki.
JcBb
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:13

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: JcBb »

Jak lekarzowi powiedziałem, że to może to jakiś wirus skoro we dwójkę mamy to samo to stiwerdził, że to niemożliwe i że to napewno przemęczenie.
Stąd moje pytanie co ew. powinienem zasugerować kolejnemu lekarzowi (wizytę mam na środę umówioną)?
Może pod kątem boleriozy coś? Bo z tego co czytałem objawy podobne.
dimedicus

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: dimedicus »

JcBb pisze:Może pod kątem boleriozy coś?
tym się nie można zarazić,tym bardziej praktycznie w jednym czasie.
JcBb pisze:Jak lekarzowi powiedziałem, że to może to jakiś wirus skoro we dwójkę mamy to samo to stiwerdził, że to niemożliwe i że to napewno przemęczenie.
obydwoje nagle państwo to samo mają z powodu przemęczenia,nieprzekonywujące
Czy był kontakt z kleszczem,były jakieś rumienie?Długo się utrzymujące.
Tu bym wykonał badania na pasożyty,badanie tarczycy,dokładne badania krwi oraz moczu,może też posiewy płynów ustrojowych.
JcBb
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:13

Re: Bóle mięśni, afty i ogólne osłabienie

Post autor: JcBb »

Jako takiego kontaktu z kleszczem żadne z nas nie zaobserwowało, ale jakieś 3 tygodnie temy wybraliśy sie na wycieczke do lasu i pobłądziliśmy, w zwiazku z tym weszliśmy w jakieś gęste krzaki.
Teoretycznie mogło nas coś pogryźć niekoniecznie wczepiając się w skórę.
Wiem, że może hipoteza naciągana, ale nie bardzo wiem czego się w tym momencie się chwycić.

Spróbuje zasugerować lekarzowi badania, które opisał Pan w swoim poście.
Dziękuję za sugestie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post