Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
ewelina4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, o 15:01

Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: ewelina4 »

Jakie można wykonywać ciśnienia na wzmocnienie kręgosłupa, ponieważ często odczuwam pól pleców który najprawdopodobniej spowodowany jest długim siedzeniem i pewnie nie właściwą postawą.
Qwas7890
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016, o 11:06

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: Qwas7890 »

Cześć,

Wystarczy że odpalisz filmiki na YouTube lub wpiszesz "ćwiczenia na kręgosłup" w wyszukiwarce i będziesz miała tego multum i jeszcze trochę. Od siebie szybko mogę dodać że bardzo dobre jest pływanie - regularne chodzenie na basen i pływanie np na plecach mocno wzmacnia mięsnie grzbietu dzięki czemu nasz kręgosłup (a raczej mięsnie) są silniejsze i bardziej wytrzymale. Warto też od czasu do czasu sprawić sobie masaż u dobrego fizjoterapeuty. Najlepsze jednak i chyba najbardziej skuteczne ze wszystkiego są ćwiczenia w swoim własnym domowym zaciszu. Na początek bez żadnych ciężarków czy obciążników. Kocie grzbiety, wyginanie odcinka lędżwiowego w górę w pozycji leżącej na brzuchu, kołyska... Na prawdę jest tego sporo. Internet aż kipi :) Jeśli długi czas spędzasz w pozycji siedzącej to polecam Ci zaopatrzyć się w koszulkę z wełny merynosów od woolmed. Zakładasz pod spód jako warstwę bazową - materiał musi mieć styczność bezpośrednio ze skórą inaczej nie będzie spełniać swojej funkcji.
Koszulka jest wykonana z połączenia dwóch materiałów bez którego cały system nie działał by tak ja ma działać. Z przodu koszulki mamy wysokiej jakości bawełnę która jest przewiewna i zapewnia naturalny biofilt powietrza, tylna część pleców natomiast jest pokryta merino by zabezpieczać pecy przed ewentualnym przewianiem. Zastosowanie wełny na plecach a bawełny z przodu koszulki ma jeszcze jedno istotne znaczenie dla organizmu człowieka podczas wysiłku fizycznego. Pomiędzy Naszymi mięśniami znajduje się szkielet włókien powięziowych. W przypadku ciepła z tylu włókna te rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia utwardzają się co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotna role w stabilizacji kręgosłupa.

Pozdrawiam i trzymam kciuki ! :)
Ola
Meneus

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: Meneus »

Czy jakieś badania były robione aby zobaczyć dlaczego ten kręgosłup boli?? jakieś prześwietlenia, rezonansy.... w którym odcinku odczuwasz ten ból
ewelina4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, o 15:01

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: ewelina4 »

byłam jedynie u lekarza rodzinnego to mi powiedzial ze mam cienkie kosci a brak miesni i dlatego boli i dostalam tabletki mydocalm forte, czasem jest to bol na wysokosci piersi tylko z tyłu, a od paru dni czuje ten bol tu jak korzonki, nie jest to bol trwajacy caly dzien i codziennie
Meneus

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: Meneus »

Poniżej podaję przykładowe ćwiczenia jakie można wykonywać w domu, dodatkowo proszę wykonać diagnostykę tego kręgosłupa, być może coś tam zaczyna cię dziać czemu trzeba zaradzić.

P.W. = pozycja wyjściowa

• P.W. Leżenie tyłem. Nogi ugięte w stawach biodrowych i kolanowych. Stopy w zgięciu grzbietowym, na podłożu. Ręce wzdłuż tułowia.
1. Oderwanie głowy i barków od podłoża
2. Zatrzymanie napięcia na 7 sekund.
3. Powrót do pozycji wyjściowej
4. Liczba powtórzeń 10

• P.W. Leżenie tyłem. Nogi ugięte w stawach biodrowych i kolanowych. Stopy w zgięciu grzbietowym, na podłożu. Ręce wzdłuż tułowia.
1. Oderwanie głowy i barków od podłoża. Wyprost lewej nogi w stawie kolanowym z jednoczesnym oderwaniem bioder od podłoża. Stopy pozostają w zgięciu grzbietowym.
2. Zatrzymanie napięcia na 7 sekund.
3. Powrót do pozycji wyjściowej
4. Zmiana nogi ćwiczącej.
5. Liczba powtórzeń 10

• P.W. Leżenie tyłem. Nogi ugięte w stawach biodrowych i kolanowych. Stopy w zgięciu grzbietowym, na podłożu. Ręce wzdłuż tułowia.
1. Oderwanie głowy i barków od podłoża. Zgięcie prawej nogi w stawie biodrowym. Lewa dłoń pcha na prawe kolano. Należy utrzymać nogę w bezruchu.
2. Zatrzymanie napięcia na 7 sekund.
3. Powrót do pozycji wyjściowej
4. Zmiana nogi i ręki.
5. Liczba powtórzeń 10

• P.W. Leżenie tyłem. Nogi ugięte w stawach biodrowych i kolanowych. Stopy w zgięciu grzbietowym, na podłożu. Ręce wzdłuż tułowia.
1. Oderwanie głowy i barków od podłoża. Zgięcie obu nóg w stawach biodrowych. Obie dłonie pchają na kolana. Należy utrzymać nogi w bezruchu.
2. Zatrzymanie napięcia na 7 sekund.
ewelina4
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, o 15:01

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: ewelina4 »

co ma Pan na mysli cos sie moze dziać?? mniej wiecej po tych objawach co mi moze byc
Meneus

Re: Ćwiczenia na wzmocnenie kręgosłupa

Post autor: Meneus »

dyskopatia, skrzywienie, pogłębiona kifoza piersiowa albo inne zmiany w kręgosłupie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post