NACZYNIAKI PŁASKIE usuwanie

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

NACZYNIAKI PŁASKIE usuwanie

Post autor: admin. med. »

NACZYNIAKI PŁASKIE to zmiany skórne istniejące zazwyczaj od urodzenia. Zwykle umiejscawiają się na twarzy lub na karku, ale mogą być zlokalizowane w każdym innym miejscu ciała, np. na plecach, rękach lub nogach. Mają postać mniej lub bardziej rozległych plam o barwie różowej, czerwonej bądź czerwonosinej. Różnią się kształtem i wielkością, ale ich układ jest zwykle jednostronny- czasem zajmuje całą połowę twarzy.
Jak wygląda zabieg?

Lekarz ustawia parametry światła IPL, dobierając je indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od lokalizacji naczyniaka, jego koloru, wielkości i grubości. Najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli naczyniak znajduje się na twarzy, szyi lub dekolcie. Znacznie trudniej usunąć plamy na kończynach (to nadal duży problem terapeutyczny).

Zwykle należy wykonać cykl zabiegów (czasem nawet kilkanaście) w odstępach co 2-3 miesiące. Każdy z nich trwa ok. 10-20 minut. Podczas zabiegu naświetla się cały naczyniak. Impulsy IPL trwają bardzo krótko, tylko niewielką część sekundy i są odczuwalne jak ukłucia. Po zabiegu skóra jest gorąca, dlatego dobrze jest przez pół godziny przykładać zimne okłady. Bezpośrednio po nim naczyniak przybiera kolor ciemnofioletowy, ale siniak ten wchłania się w ciągu 7-14 dni. Po każdym kolejnym zabiegu naczyniak stopniowo się rozjaśnia. Efektem końcowym jest rozjaśnienie go nawet o 80-90 procent.
Zalecana liczba zabiegów: cykl kilku- kilkunastu w odstępach co najmniej 2 miesięcy.
Cena: od 200zł (zależy od wielkości zmiany).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post