Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
kate_
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:21

Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: kate_ »

Proszę o interpretacje wyników badań:
Toksoplazmoza IgM: ujemny 0,07
normy: ujemny: 0,00 - < 0,55
wątpliwy: 0,55 - 0,65
dodatni: > 0,65
Toksoplazmoza IgG: dodatni 47,00 IU/ml
normy: ujemny: 0,00 - < 4,00
wątpliwy: 4,00 - < 8,00
dodat6ni: > 8,00
dimedicus

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: dimedicus »

Wynik jest z przed ciąży czy wykonany w ciąży?
kate_
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:21

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: kate_ »

Badanie miałam robione z powodu powiększonych węzłów chłonnych nawet po kilka miesięcy, ogólnego osłabienia. Skierował mnie na nie laryngolog. W ciąży nie jestem ale zastanawiam się czy to zakażenie nie będzie stanowiło jakiegoś problemu w przyszłości...
dimedicus

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: dimedicus »

Ma to swoje znaczenie,w jakim czasie i dlaczego się wykonuje badanie.
Twój wynik:oznacza to ,że miałaś kontakt z zarazkiem już wcześniej i jest, to późna faza toczącego się zakażenia lub przeciwciała pochodzą z zakażenia dawno przebytego. Niezwykle ważne jest odróżnienie tych dwóch sytuacji. W tym celu należy ponownie oznaczyć poziom przeciwciał po 3 tygodniach. Jeżeli wzrośnie to mamy do czynienia z fazą przewlekłą zakażenia ( należy stosować leczenie i kontrolowac wynik przed zajsciem w ciążę) Jeżeli spadnie lub nie zmieni się, to zakażenie zostało już przebyte i osoba taka nie zachoruje ponownie.
kate_
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:21

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: kate_ »

A czy to trzeba jakoś leczyć na tym etapie?
dimedicus

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: dimedicus »

Z opisanych objawów i badań wynika że występuje lub była przebyta postać węzłowa która jest postacią nabytą.Na podstawie wyników,wywiadu i objawów o ew. leczeniu decyduje lekarz prowadzący.W leczeniu można włączyć antybiotyk( o ile do tego czasu nie był stosowany)Czasem leczenie może potrwać kilka miesięcy.
kate_
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:21

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: kate_ »

Czy leczeniem toksoplazmozy zajmują się specjaliści od chorób zakaźnych?
dimedicus

Re: Wynik Toksopazmozy. Interpretacja

Post autor: dimedicus »

W tym przypadku czyli Toksoplazmy (węzłowej czyli limfadenopatii) nie ma potrzeby leczenie przez lekarza chorób zakaźnych dlaczego?dlatego że leczenie przeprowadza się w uzasadnionych przypadkach a zwykle ustępuje samoistnie.Czy jest potrzeba leczenia,to już musi zadecydować lekarz,na podstawie objawów,wywiadu i wyniku.Ja nie mam tych wszystkich informacji,więc nie wiem jaki będą zalecenia.Ja na dziś zalecił bym ponowne badanie za 3 tygodnie i wówczas zdecydował cy jest potrzeba leczenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post