Dlaczego oko zachodzi mi mgłą

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Pistacja
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2015, o 19:54

Dlaczego oko zachodzi mi mgłą

Post autor: Pistacja »

Witam,
od pewnego czasu lewe oko zachodzi mi mgłą oraz troche szczypie,najbardziej jest to odczuwalne przy wewnętrznym kąciku oka, po kiklku szybkich mrugnięciach mgła ustępuje a za chwilę znów powraca. Wtedy oczywiście widze mniej ostor na to oko. Nie zatarłam niczym ani nie dostał się do niego zaden środek który by draznił gałkę oczną. Nigdy nie miałam problemów ze wzrokiem, choć babcia chorowała na jaskrę, a słyszałam ze ta choroba może być dziedziczna.
Zastanawiam sie czy zdecydowac sie na wizytę u okulisty czy wystarcza jakies krople do oka.
z góry dziękuje i pozdrawiam
dimedicus

Re: Dlaczego oko zachodzi mi mgłą

Post autor: dimedicus »

Astenopia,Amblyopia,może wynikać ze stanów zapalnych(Np spojówki),cukrzycy,zmętnienie rogówki,zapalenie ciałka rzęskowego itd.Mogę wymienić dalej wiele przyczyn ale bez badania nie da się ocenić.Raczej zalecał bym wizytę u okulisty.A tak na marginesie malowanie "oka"(nie wiem jak to wygląda u Pani)uczulenie na chemie(to że do tego czasu nie było przy stosowanej nie oznacza,że nie wystąpi z czasem,niewielkie zmiany w składzie mogą powodować takie objawy,potarcie(odruchowe)oka palcem (tłustym)a takie odruchy są nieświadome,krem pod oczy.itd przyczyn może być wiele.Proszę przemyć oko,letnią wodą,można zastosować kropelki np:Betadrin(czasem można dostać bez Rp)Blephasol,Sulfacetamidum 10%.Starazolin krople do oczu
Pistacja
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2015, o 19:54

Re: Dlaczego oko zachodzi mi mgłą

Post autor: Pistacja »

do malowania używał od długiego czasu tych samych kospetyków, nie przypominam sobie nic co mogłoby to wywołać ale do okulisty pójde.
Dodam ze pieczenie przeszło, mgła też ustąpiła po zastosowaniu kropelek na tzw. suche oko, choć przy mruganiu ze tak powiem nie czułam zeby było suche.
dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post