Jaką mam stosować dietę przy chemioterapii?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Polenka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2015, o 11:22

Jaką mam stosować dietę przy chemioterapii?

Post autor: Polenka »

Witam, proszę o pomoc, mama stwierdzony rak piersi po operacji oszczędzającej od przyszłego tygodnia zaczyna chemioterapię, co już dzisiaj wprowadzić do diety, w jakie składniki powinna być bogata, czy są jakieś płyny które np można kupić w aptece na wzmocnienie czy witaminy,soki, zioła? proszę o pomoc
Dietka

Re: Jaką mam stosować dietę przy chemioterapii?

Post autor: Dietka »

Stosowanie ziół czy nadmiernych ilości zdrowego jedzenia ( surówki, soki warzywno owocowe)przy chemioterapii moga dodatkowo osłabic organizm. Soki warzywne, owocowe, herbatki ziołowe powodują wzmożone oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn( proces oczyszczania osłabia organizm, który przy chemioterapii jest dodatkowo i tak osłabiony- dlatego trzeba zachować umiar).
Najlepiej jakby Pani mama jadła zdrowo ale nie przesadzać, dieta powinna być lekkostrawna.
Nie polecam zup z proszku, produktów tłustych , smażonych, wysoko przetworzonych, slodyczy...
Pani mama powinna jeść od 5-6 posiłków dziennie o stałych porach dnia. Nalezy pić więcej płynów od 2-2,5 l dziennie najlepiej wodę mineralną niegazowaną.
Można stosować olej lniany a najlepiej pastę twarogową z przepisu Dr Budwig ( chudy twaróg, jogurt naturalny i olej lniany), jeść pestki z dyni.
Co do suplementów diety niektóre mogą powodować problemy od strony ukł. pokarmowego( nudności biegunki) a ich wchłanialność jest mała max 6%, lepiej wchłaniają się suplementy w formie chelatów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post