Silny kaszel i czerwone krostki na szyi

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
milena384
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, o 13:36

Silny kaszel i czerwone krostki na szyi

Post autor: milena384 »

Witam. Mój syn od kilku dni ma bardzo silny kaszel. W dzień jest w miarę dobrze a wieczorem i w nocy bardzo silny. Byłam z nim u lekarza i dostał antybiotyk augmentin duo. Podaję mu już cztery dni ale poprawy nie widzę. Dwa dni temu zauważyłam u niego czerwone krostki na twarzy, szyi i plecach. Nie ma ich dużo. Nie wiem czy swędzą go (na szyi ma rozdrapaną krostkę) jednakże nie zauważyłam aby mu dokuczał świąd. Drugi synek ma tylko kaszel, nic innego nie zauważyłam. Nie wiem co mam zrobić, czy powinnam jechać z nim do szpitala? (bo innego wyjścia nie mam) Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
carboczar

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: carboczar »

W przypadku kiedy pojawia się wysypka,nawet bez świądu należy zasięgnąć porady lekarza,tym bardziej,że jak pani zaznacza nie widać poprawy a po 3 dniach powinna pojawiać się już niewielka poprawa(taki objaw może się pojawić jako skutek uboczny leku czy też uczulenie na ten lek)
milena384
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, o 13:36

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: milena384 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Początkowo nie zwracałam na to uwagi. Myślałam że to jest uczulenie od pokarmu które bardzo często ma. Nawet podobnie wyglądało. Jest on uczulony na kakao, cytrusy, niektóre soki i czasami nie wiem od czego ma. Staram się nie dawać mu niczego co go uczula, ale nie zawsze się udaje... Kiedyś byłam z nim u specjalisty-alergologa i powiedział że do trzech lat powinno ustąpić, ale synek niedługo kończy cztery lata i poprawy nie ma. A wracając do tych krostek, jest ich coraz więcej i są coraz więcej, więc jedziemy na pogotowie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za natychmiastową odpowiedź.
dimedicus

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: dimedicus »

Tym bardziej należy się udać do lekarza,skoro u dziecka występują uczulenia(nie wiem czy pani zaznaczyła lekarzowi lub czy lekarz pytał o alergie,przed zaleceniem tego antybiotyku lekarz powinni wiedzieć o tym,wówczas zlecił inny antybiotyk)
milena384
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, o 13:36

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: milena384 »

Byliśmy w szpitalu. Mam wykorzystać do końca antybiotyk, podawać dodatkowo calpol a krosty smarować sudocremem. Dodam, że synek zaczął się drapać wszędzie i ma coraz więcej. Wczoraj miał zaledwie pięć a dzisiaj dwadzieścia pięć... Pani doktor powiedziała, że powinnam iść z tym do lekarza GP czyli do rodzinnego.(wiem o tym ale są święta i GP nie przyjmuje) A do szpitala mam przyjechać kiedy dziecko nie pije, nie je, kiedy ma gorączkę, wymioty, nie oddaje moczu... Mam nadzieję, że będzie wszystko ok.
dimedicus

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: dimedicus »

Słusznie pani zrobiła,że pojechała do szpitala,(oczywiście rozumiem,że nie rozumiem,ale przeszkodziła pani lekarzowi w ciężkiej pracy)I proszę się tym nie sugerować i jak będzie się coś działo to jechać bezwzględnie a obawiam się że może się coś dziać(oby nie)Jednym ze skutków ubocznych Calpolu,że może powodować wysypkę.Proponował bym wapno dodatkowo.
milena384
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, o 13:36

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: milena384 »

Tak wygląda wysypka u mojego synka:
[mod brak zdjęć]
dimedicus

Re: Silny kaszel i czerwone krostk na szyi.

Post autor: dimedicus »

Typowe uczulenie z atopowym zapaleniem skóry. Chociaż bardziej bym podejrzewał ospę.Ale tego przez neta nie ocenię jednoznacznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post