Czy jest jakaś dieta przy hashimoto

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Kacanka
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2016, o 10:45

Czy jest jakaś dieta przy hashimoto

Post autor: Kacanka »

czy jest jakaś dieta przy hashimoto
Zaznaczę, że kuzynka pomimo tego że ma tę chorobę to jest szczupła ale zaczyna coś mówić o dietach. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie coś stosować, szczególnie wysokobiałkową. Raczej chyba powinna trochę unikać jodu a przy tym i ryb.
Mam rację?
Nie umiem jej przekonać
Dietka

Re: Czy jest jakaś dieta przy hashimoto

Post autor: Dietka »

Przy hashimoto jodu się nie poleca wręcz unika. Tak samo należy unikać jedzenia morskich ryb i owoców morza oraz pomidorów, tłustych gatunków mięs podrobów, margaryn itp...Kuzynce bym poleciła dużo świeżych warzyw i owoców, jogurty, chudy twaróg, chude gatunki mięs, oleje roślinne, pieczywo pełnoziarniste i kasze. Należy również zwrócić uwagę na suplementy o ile kuzynka bierze, żeby nie zawierały jodu.
Sama mam niedoczynność i też wielu rzeczy nie powinnam jeść ( kapusta, brokuły, rzodkiewki itp..) ale jak zjem raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi. Tak samo w przypadku kuzynki ryba zjedzona raz na tydzień też nie zaszkodzi.pozdrawiam
Kacanka
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2016, o 10:45

Re: Czy jest jakaś dieta przy hashimoto

Post autor: Kacanka »

Tak myślałam, ona nie chce się da przekona, że powinna dba o siebie ponieważ choroba sama w sobie nie wpływa bardzo na funkcjonowanie organizmu jak to, że powoduje inne choroby. Nadwaga, pogarszanie się samej tarczycy, problemy sercowe, krążenie, wszystko to ją wcześniej dopadnie niż człowieka bez hashimoto. A to ile soli i to tej jodowanej używa to już przesada. Niech się nie dziwi, że już bierze "EUTE.125". A jak ja jej mówiłam że powinna inaczej jeść niż mąż i dzieci, to mówi że przesadzam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post