Powtarzające się krwotoki z nosa

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
runot
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2016, o 18:52

Powtarzające się krwotoki z nosa

Post autor: runot »

Witam!
Od początku zeszłego roku nieustannie leci mi krew, bez najmniejszej przyczyny to znaczy, że ani po smarkaniu ani przez jakieś obrażenia mechaniczne.
Mam teraz 19 lat, w wieku około 9 lat złamałem nos, bez przemieszczenia itd. wszystko dobrze się zrosło, odkąd pamiętam po w zasadzie każdym lekkim uderzeniu leciała mi krew z lewej dziurki, lecz było to spowodowane tylko i wyłącznie tym że się uderzyłem lub coś w tym stylu. Odkąd pamiętam zawsze byłem alergikiem, objawia mi się to głównie po przez swędzące i czasami łzawiące oczy. Na początku zeszłego roku przestałem żeglować regatowo, mój wysiłek fizyczny od tamtego czasu znacznie się zmniejszył, w październiku zeszłego roku przeszedłem "operacje", która rzekomo miała mi pomóc z tymi częstymi krwotokami.. Było to odłuszczanie śluzówki nosa, oczywiście przez 3 tygodnie po niej nie uprawiałem sportu, nie piłem alkoholu i smarowałem nos maścią, która także miała uchronić mój nos od krwotoków. Miesiąc temu miałem smarowany nos jakąś chemią(nie pamiętam jak to się nazywało) w szpitalu, po tym były widoczne czarne ślady od wewnątrz nosa. To także nie pomogło, do dziś krew leci mi bez żadnego ostrzeżenia. Czasami kilka razy dziennie , czasami raz na 3-6 dni . Podczas meczu piłki nożnej wczoraj wieczorem także czułem krew w nosie.
Czego mógłbym ewentualnie spróbować, co zrobić aby te krwotoki w końcu ustały ?
dimedicus

Re: Powtarzające się krwotoki z nosa

Post autor: dimedicus »

Na pewno nie samemu,jedynie można stosować leki na bazie rutyny co pozwoli uszczelniać naczynka,dodatkowo nawilżanie ale dokładniejsza diagnostyka musi być już prowadzona przez lekarza na miejscu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post