Provag w zaburzeniach flory układu moczowo-płciowego

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Provag w zaburzeniach flory układu moczowo-płciowego

Post autor: admin. med. »

Probiotyk ginekologiczny do stosowania doustnego Provag zawiera liofilizowane żywe szczepy kwasu mlekowego. Działa osłonowo w zaburzeniach flory układu moczowo-płciowego oraz jako ochrona układu pokarmowego i pochwy przed drobnoustrojami.

Składniki:
Substancje aktywne w 1 kapsułce: 1 miliard bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: Lactobacillus gasseri 57C – 50%, Lactobacillus Fermentum 57A – 25%, Lactobacillus plantarum 57B – 25%. Substancje pomocnicze: laktoza, mannitol – substancja wypełniająca: żelatyna i dwutlenek tytanu – składniki kapsułki; mleko, sacharoza, glutaminian sodu; stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca.
Wartość odżywcza w 1 kapsułce: wartość energetyczna – 1579,9kJ/377,6kcal, węglowodany – 67,7g, białko – 26,8g, tłuszcz – 0g.

Działanie:
Provag to często polecany przez ginekologów doustny preparat probiotyczny. Środek zawiera liofilizowane pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillius). Podczas badań in vitro wykazano, że zastosowane w preparacie Provag bakterie produkują substancje zachowujące się aktywnie wobec: Gardnerella vaginalis, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae, Candida albicans, Escherichia coli (szczep uropatogenny). Ponadto są oporne na kwaśne środowisko żołądka oraz na antybiotyki. Wykazują zdolność do przylegania do nabłonka jelit i pochwy. Bakterie Lactobacillus przemieszczają się w naturalny sposób z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i kolonizują pochwę, gdzie odbudowują równowagę mikrobiologiczną i utrzymują prawidłowe pH pochwy.

Zastosowanie:
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Provag przeznaczony dla kobiet i dziewcząt do postępowania dietetycznego: pomocniczo jako codzienne uzupełnianie prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego i utrzymanie właściwego pH pochwy; pomocniczo w przypadku wtórnych i nawracających niedyspozycji kobiecych spowodowanych obecnością w pochwie chorobotwórczych bakterii i grzybów; w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwbakteryjnych (w tym antybiotykoterapii ogólnej i miejscowej); w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwrzęsiskowych i przeciwgrzybiczych; w trakcie kuracji i po kuracji metronidazolem; w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowego-płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy; w okresie okołomenopauzalnym; w trakcie menstruacji i po jej zakończeniu; w połogu; kobietom przed zabiegami i po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo-płciowego; kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi i solarium.

Informacje dodatkowe:
Preparat zawiera potencjalny alergen – laktozę z mleka. Produkt zawiera cukry i substancję słodzącą. Suplement spożyty w nadmiernej ilości może wywołać efekt przeczyszczający. Nie stosować jako jedyne źródło pożywienia. Produkt powinien być przechowywany w lodówce (temp. 2-8st. C). Jeśli preparat przechowywany jest poza lodówką, w temperaturze do 25oC, należy go spożyć w ciągu 4 tygodni. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Sposób użycia:
Stosować pod kontrolą lekarza, szczególnie w okresie ciąży i karmienia piersią. Zalecane dzienne spożycia: 1 kapsułka. Zażywać raz dziennie, popijając wodą. Minimalny okres stosowania preparatu to 20 dni. Nie należy przekraczać zaleconej porcji do spożycia ciągu dnia
Załączniki
Provag.jpg
Provag.jpg (5.52 KiB) Przejrzano 931 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post