łupież spowodowany ŁZS

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

Moja historia z łupieżem zaczeła się dawno temu. Obecnie mam 21 lat a pierwsze oznaki tego cholerstwa widziałem już kilka lat temu. Jakoś się tym nie przejmowałem tym bardziej, że stosując h&s łupież czesto znikał. Od niespełna roku zaczeło mi to przeszkadzac... próbowałem domowych sposobów ale na nic się one zdawały. W maju odwiedziłem dermatologa po raz pierwszy. Każdy chwali Panią doktor dlatego po przepisaniu przez nią płynu elosone i szamponu selsun blue, zadowolony udałem się do apteki i rozpocząlem kuracje. Rezultaty były wysmienite - zero łupieżu. Skończyłem elosone, a za niecały miesiąc łupież wrócił i to nawet większy. Udałem się do innego dermatologa (również chwalony przez inne osoby). Zdiagnozował ŁZS i przepisał mi płyn Laticort. Stosowałem to ponad 3 tygodniu i efekty liche.. Teraz znów chce się udać do tego samego lekarza i powiedzieć, że efektów prawie nie widać

Moje pytanie do Was- czy da sie to wyleczyć? Jeżeli płyny nie pomagają to może jakieś tabletki? Może warto zrobić morfologie lub inne badania? Dodam, że moje włosy się nie przetłuszczają a sam łupiez jest raczej suchy. Nie jest zółty tylko śnieżnobiały.
dimedicus

[Link] łupież

Post autor: dimedicus »

Z opisu wynika że ma pan typowy łupież. Radzę na początek stosować szampony dziecinne
proszę też poczytać:
lupiez-przyczyny-i-leczenie-t12692.html#p20561
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

Dziękuje za odpowiedź. Szampony dziecinne tylko pogorszyły w moim przypadku sprawę, gdyż strasznie swędziała mnie po nich głowa. Dziwne zatem, że dermatolog zdiagnozował ŁZS. Ogólnie nie mam problemów z potliwością. Można powiedzieć, że w ogóle się nie pocę na skalpie. Planuje zrobić badanie morfologii i cholesterolu. Może przy okazji zrobię badanie endrogenów, tylko o które konkretnie hormony z tej grupy chodzi?

Czy poleca Pan szampon Pirolam? Czy to kolejny specyfik, który pomoże na miesiąc?
dimedicus

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: dimedicus »

Zaznaczam,że leczenie łupieżu jest bardzo trudne i nie będzie to na zasadzie że zastosowałem i już,czasem trwa to kilka tygodni czy miesięcy.Trzeba próbować różnych środków,można też wykonać badanie naskórka,też androgenów,przyczyną może być też drożdżyca,grzybica.
Źle dobrane leczenie może niejednokrotnie utrzymywać stan a nawet go pogłębiać.
Nie zajmujemy się leczeniem przez internet(co jest zrozumiałe) a jedynie możemy wskazywać kierunki,zwykle zalecam preparaty dziecinne,które są naturalne i na pewno nie powinny wysuszać skóry.(Czy powodować swędzenia,to oznacza że są nieprawidłowe,niestety nie zawsze co pisze na opakowaniu zgadza się w praktyce)
Ważne są witaminy a szczególnie wit B6
grimzie pisze:Czy poleca Pan szampon Pirolam? Czy to kolejny specyfik, który pomoże na miesiąc?
nie mogę ocenić jw zaznaczyłem czy pomoże?,lekarz na miejscu polecił leki i pomogły? a ja mam na odległość oceniać bez badań co może pomóc?
zawsze można skorzystać z porady innego dermatologa.
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

Gdzie moge wykonać wskazane przez Pana badanie naskórka? O jakie androgeny konkretnie chodzi? O wszystkie, czy tylko niektóre mają wpływ na łupież?
dimedicus

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: dimedicus »

grimzie pisze:O jakie androgeny konkretnie chodzi?
androgen to jest hormon a badanie się nazywa "badanie poziomu androgenów" wystarczy androsteron
grimzie pisze:Gdzie moge wykonać wskazane przez Pana badanie naskórka?
nie potrafię ocenić gdzie na pana terenie się wykonuje takie badanie,a praktycznie tylko w większych miastach się wykonuje takie badania,pytać w laboratorium,mają adresy
Na pocżatek zanim się wyda pieniądze na badania proszę spróbować następujących zaleceń
Proszę co dzień myć głowę,raczej rozrzedzonym szamponem z tym, że potrzymać szampon kilka minut na głowie i dopiero dokładnie spłukać,można stosować naftę kosmetyczną po umyciu(nie częściej jak raz w tygodniu)można ją mieszać z żółtkiem jako odżywka i dobrze spłukać,dobre efekty daje stosowanie soku z cytryny,masaże skóry głowy./najlepiej w czasie mycia(wystarczy 2x na tydzień)
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

Próbowałem w/w sposobów i na niewiele się to zdało. NIestety na stronach internetowych różnych laboratoriów nie moge znalezc tego badania..
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

podbijam pytanie
dimedicus

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: dimedicus »

Badanie na Androsteron (ADT) Androstendion
koszt ok 35 zł
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: łupież spowodowany ŁZS

Post autor: grimzie »

androsteron i androstendion to jest to samo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post